Powiązane ze słowem kluczowym: biblioteka rybno

echopowiatu_rybno_sesja_kwiecien

Rozliczony rok

Sprawozdania z działalności w 2015 roku gminnych placówek były wiodącym tematem obrad XVII sesji Rady Gminy, która odbyła się 22 kwietnia. Radni zapoznali się ze sprawozdaniem i ocenili pozytywnie ubiegłoroczną roczną pracę posterunku policji w Młodzieszynie, który w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego obsługuje także rejon gminy Rybno. Przewodnicząca Henryka Jędrzejczak przedstawiła informację o stanie

echopowiatu_Boguslawa_kantorska

Pożegnanie – Bogusława Kantorska

„Z ostatnim tchnieniem podziękuję losowi, że byłem człowiekiem, i iskra rozumu świeciła także w mojej mrocznej duszy. Widziałem ziemię, niebo, pory roku. Poznałem miłość, ułamki praw¬dy, żądze i rozczarowania.” Sándor Márai Trudno nazwać swoje myśli, uczucia w momencie, gdy dowiadujemy się o śmierci przyjaciela. Wszystkie słowa, które pojawiają się wydają nam się płytkie, niezręczne, nie takie.

echopowiatu_rybnko_biblioteka_otwarcie_15

Biblioteka oficjalnie otwarta

Działająca od wielu tygodni w nowej siedzibie Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie doczekała się wreszcie oficjalnego otwarcia. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo we wtorkowym wydaniu Echa Powiatu, a dziś zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości, na której była Joanna Kantorska.

biblioteka-rybno

“Przetwory poetyckie” w Rybnie

Warsztaty literackie “Przetwory poetyckie” to próba wyciągnięcia klasyka z konserwy i podania go w nowej formie. To zabawa ze słowem. Będziemy ciąć, skracać, mieszać i próbować. Niekoniecznie musisz mieć do czynienia z poezją, ale możesz mieć łatwość wyrażania się. Uczestnictwo nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

echo-powiatu-ewa-bojarowska-gminna-biblioteka-rybno

Nowy budynek, stare zwyczaje

Gminna Biblioteka w Rybnie już niedługo otrzyma nową siedzibę. Dlatego też postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o „bibliotece z drzewa” oraz tego, co działo się i dzieje cały czas w „starej” bibliotece, bo przecież dzieje się dużo. Z Ewą Bojarowską, dyrektorem biblioteki w Rybnie rozmawiała Izabela Goryniak.