Powiązane ze słowem kluczowym: Strażak miesiąca

echopowiatu_tomasz_brodowicz

Zrobiłem to, co każdy by zrobił – rozmowa ze Strażakiem Roku

Z Tomaszem Brodowiczem, Strażakiem Roku 2015 województwa mazowieckiego rozmawia Izabela Goryniak. W lipcu ubiegłego roku dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu uratował Pan życie człowiekowi z zawałem serca. Został Pan Strażakiem Miesiąca Sierpnia, a teraz następne wyróżnienie. Tak się złożyło. Przede wszystkim skupmy się w tym momencie na otrzymanym przez Pana tytule Strażak Roku województwa mazowieckiego.

echopowiatu_tomasz_brodowicz

Tomasz Brodowicz Strażakiem Roku!

W sierpniu 2015 roku druh Tomasz Brodowicz – strażak OSP w Antoniewie, a zarazem funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej, pełniący służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Sochaczewie, otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Czerwca”, który był zarazem nominacją do otrzymania jeszcze bardziej prestiżowego wyróżnienia. 14 lutego podczas spotkania z cyklu „Pali się” na warszawskim Torwarze, druh Tomasz otrzymał

echopowiatu_radkowski_strazak_miesiaca

Człowiek orkiestra

Gdy poprzedni raz o nim pisaliśmy, było to w kontekście sukcesu, jaki odniósł – zdobycia Mont Blanc. Wtedy był to alpinista, samorządowiec. Prócz tego mąż i ojciec. Pedagog. Teraz dochodzi jeszcze Strażak Miesiąca. Zawsze na służbie, czujny, bezinteresowny – taki jest właśnie Krzysztof Radkowski, któremu 5 maja Urząd Marszałkowski przyznał  tytuł „Strażaka Miesiąca Lutego 2015”.