5,10,15- czyli o czym pisaliśmy dawno temu…

2003

18 marca 2003

Ponad stu policjantów brało udział w rozbiciu gangu napadającego na TIR-y. Przywódcą szajki okazał się 30-letni mieszkaniec Sochaczewa o pseudonimie Malina. Wśród 15 zatrzymanych osób aż 12 pochodziło z naszego miasta. Zatrzymani mieli od 24 do 42 lat, były wśród nich również trzy kobiety (jedna sochaczewianka). Gang działał prawdopodobnie od 2000 roku, a jego łupem padły towary o wartości trzech milionów złotych. Wszystkich gangsterów aresztowano równocześnie w niedzielny poranek, w niektórych przypadkach konieczne było użycie broni. W akcji brali udział antyterroryści.

Ile osób pracowało w urzędach? W Nowej Suchej 27 (w tym 23 kobiety). W Brochowie 17, w tym trzech mężczyzn – wójt, sekretarz i pracownik administracyjny. Urząd Miasta zatrudniał 96 osób – 74 kobiety i 22 mężczyzn. Nowym dyrektorem Teresińskiego Ośrodka Kultury został Mariusz Cieśniewski, który nieprzerwanie pełni tę funkcję do dziś. Miał sześciu kontrkandydatów.

18 marca 2008

Urząd Miejski w Sochaczewie został laureatem Mazowieckiej Nagrody Jakości w kategorii organizacji publicznych. W Sochaczewie działała Młodzieżowa Rada Miasta, właśnie odbyło się jej trzecie posiedzenie. Powołano kilka komisji, zdecydowano też, że kadencja będzie trwała dwa lata, a nie rok jak dotychczas. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Młodzieszynie podsumowali ubiegły rok. Ze statystyk wynikało, że policjanci przeprowadzili 46 postępowań przygotowawczych, sześć sprawdzających, nałożyli 171 mandatów karnych. Nie odnotowano żadnego przypadku kradzieży paliwa z baków samochodów parkujących przy trasie nr 50, co było w poprzednich latach częste.

2008

Na zdjęciu laureaci corocznego konkursu wiedzy pożarniczej organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

19 marca 2013

Duże kontrowersje wśród mieszkańców wzbudziła wystawa prezentowana na ogrodzeniu kościoła św. Wawrzyńca przedstawiająca w dużym formacie zdjęcia płodów poddanych aborcji. Szczególny sprzeciw wystawa budziła wśród rodziców małych dzieci, które przechodząc tamtędy siłą rzeczy narażone były na oglądanie tych wyjątkowo drastycznych obrazów.

W Ćmiszewie w gminie Rybno okradziono listonoszkę. Kobieta, która zauważyła stojącego w zaspie Passata i chciała pomóc, podając łopatę, została przez sprawców przewrócona i obrabowana zarówno z torby z listami i przesyłkami, jak i prywatnych rzeczy.

2013

Na zdjęciu sołtysi z gminy Iłów.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)