Kanalizacja w Kampinosie zgodnie z planem

echopowiatu_kanalizacja

Zgodnie z planem 20 maja zakończyły się prace przy kanalizacji w Kampinosie. Nie ma jeszcze odbiorów technicznych. Urząd Gminy ma też do końca czerwca czas, by wystąpić o płatności.

Przypomnijmy. W październiku zeszłego podpisano z samorządem województwa mazowieckiego umowę na realizację tegozadania. W lutym został w wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca  – sochaczewska firma ZWK Józef Siekierski. W tym samym miesiącu rozpoczęły się też prace. Zadanie polegało na budowie sieci kanalizacyjnej ciśnieniowej tłocznej. Cała inwestycja zakładała wykonanie ok. 7,5 km sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami do ok. 100 budynków mieszkalnych. Sieć kanalizacyjna została wykonana wzdłuż dróg gminnych i drogi wojewódzkiej nr 580.

Na początku weszli geodeci, którzy wytyczyli trasę sieci kanalizacyjnej. W marcu na niektórych odcinkach w Komorowie, Kwiatkówku i Podkampinosie zaczęto prowadzić roboty liniowe związane z instalacją sieci. 20 maja wszelkie prace zostały zakończone.

Całkowity koszt inwestycji to 2 988 242,62 zł, z czego dofinansowanie wynosi  1 799 461 zł i pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego. Warunkiem otrzymania dofinansowanie jest realizacja inwestycji do 30 czerwca.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)