Superklinika blisko Sochaczewa

echopowiatu_klinika_ortopedyczna_Skierniewice

Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej ma powstać niebawem w… 50-tysięcznych Skierniewicach, mieście położonym zaledwie 30 minut drogi od Sochaczewa. Dla wielu rodziców i ich dzieci to bardzo ważna informacja. Jak donosi łódzkie wydanie wyborczej.pl Centrum ma być drugim takim ośrodkiem na świecie a pierwszym w Europie.

Na pomysł jego stworzenia wpadła Małgorzata Nowotnik, prezes Fundacji Kochaj Życie. Centrum będzie przyjmować najmłodszych pacjentów z wadami i deformacją kończyn. Każdego roku takich młodych pacjentów przybywa, a koszty leczenia za granicą powodują, że rodziców na operacje nie stać. Teraz, gdy Centrum powstanie, te koszty mogą być dużo mniejsze. Jednak zanim miasto uzyska pozwolenia na budowę, działka musi zostać sprzedana z bonifikatą fundacji. Skierniewiccy radni zdecydują o tym na jednej z najbliższych sesji. Jeśli wyrażą zgodę, w 2017 roku powinna rozpocząć się budowa, a pobudowanie pierwszej części obiektów będzie trwało około dwóch lat. Jak informuje portal wyborcza.pl, obiekt powstanie na 2 hektarach – działce po dawnych koszarach wojskowych, w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która z myślą o przyszłej inwestycji otwiera właśnie nowy kierunek – pielęgniarstwo. Jak się wstępne wylicza, nowy ośrodek medyczny miałby zatrudnić pielęgniarki i rehabilitantów – ok. 300 osób.

Skąd pomysł akurat na Skierniewice? Po trosze zadecydował o tym przypadek, ale i dobra lokalizacja i położenie miasta. Doktor Paley, który kolejny raz odwiedził Skierniewice, tylko podczas ostatniej wizyty przyjął tu 40 dzieci z całej Europy. To on, jak podaje łódzkie wydanie wyborcza.pl, osobiście zajmie się również szkoleniem lekarzy, by mogli stosować jego metodę. Wspomniana fundacja znalazła już inwestora, dzięki któremu Centrum powstanie – to związany z NASA Amerykanin polskiego pochodzenia.
opr. AS
Foto – źródło: http://lodz.wyborcza.pl/

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)