126 szopek w jubileuszowym konkursie

????????????????????????????????????

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą już po raz 25 zorganizowało konkurs na szopkę świąteczną. Wpłynęło ponad 120 prac z powiatu sochaczewskiego i gminy Kampinos. W sobotę uroczyście rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody.

– W tegorocznej edycji Konkursu oczekiwaliśmy od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu, stworzenia szopki Bożonarodzeniowej w ciekawych aranżacjach zgodnie z duchem historii i tradycji. Zachęcaliśmy uczestników do wykorzystania efektów światła, dźwięku i ruchu. Formy plastyczne, materiały i technikę prac pozostawiliśmy dowolną – mówiła główna organizatorka konkursu Beata Tarka.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Do konkursu zgłoszono 126 prac. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych nr 1, nr 3, nr 4 i nr 7 w Sochaczewie, w Nowej Suchej, Kozłowie Szlacheckim, Brzozowie, Kampinosie, Rybnie, Teresinie, Giżycach i Kapturach oraz gimnazjaliści z Nowej Suchej i Kampinosu. Do konkursu zgłosili prace również Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Giżycach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie, świetlica „Caritas” przy parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sochaczewie, rodziny z miasta i sąsiednich gmin oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4 i Przedszkola nr 7 w Sochaczewie, z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola” w Sochaczewie, Niepublicznego Przedszkola „Małe zuchy” w Sochaczewie i Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Rozlazłowie.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Jury przyznało 44 nagrody i wyróżnienia.

Podczas uroczystego rozstrzygnięcia nagrody wręczali sponsorzy – samorządy, placówki i firmy prywatne. – Co roku zwiększa się liczba tych, którzy chcieliby zbudować szopkę i pokazać ją innym na wystawie pokonkursowej – mówił dyrektor Muzeum Paweł Rożdżestwieński. – W tym roku tematem była szopka klasyczna i to widać w pracach. Chodziło o to, aby przypomnieć i przywrócić to, co wywodzi się z naturalnej historii.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki: – Cieszę się, że w konkursie wzięło udział dużo dzieci, a szczególnie cieszy mnie, że wiele z Sochaczewa. Trzeba przyznać, że jest tu duży wkład nauczycieli, którzy inspirują i na pewno także duży wkład rodziców. W ogóle pięknie, że muzeum nie tylko opisuje historię, ale i ją tworzy, bo 25. edycja konkursu to jest piękna historia.

Wójt Nowej Suchej Maciej Mońka: – Bardzo jestem dumny z mieszkańców naszej gminy, którzy z rozstrzygnięcia konkursu wracają z deszczem nagród. Angażują się szkoły, nauczyciele, całe rodziny. To fantastyczne przedsięwzięcie, dużo inspiracji, a to, ze zdobywamy pierwsze nagrody świadczy, że naprawdę dusze artystyczne w gminie są.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej w godzinach pracy placówki. Zdecydowanie warto się wybrać!

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)