Dziennikarka Dominika

bty

Dominika Przydatek, zwyciężczyni konkursu literackiego „Świat bez przemocy”, w ramach nagrody za swoją pracę przez jeden dzień była dziennikarką i prezenterką Radia Sochaczew.

W środę 1 lutego Dominika miała okazję zapoznać się z pracą redakcji w praktyczny sposób – poznała tajniki pracy w newsroomie – pomagała w przygotowywaniu wpisów na stronę internetową i wiadomości do serwisów lokalnych. W najważniejsze tematy związane z obróbką i montażem dźwięków dziewczynkę wprowadził prezes radia Paweł Skumiał. Dominika dowiedziała się, jak przygotowuje się reklamy i ogłoszenia, co można zrobić z dźwiękiem za pomocą odpowiednich programów i jak można zmieniać barwę i tempo czytania. Najwięcej czasu nasza laureatka spędziła jednak z prezenterami – Aleksandra Skwira i Michał Radkowski wprowadzili ją w tajniki realizacji programów, a także, co było chyba największą frajdą, nauczyli, jak prowadzić program. Dominika czytała na antenie ogłoszenia, udzieliła też krótkiego wywiadu na temat konkursu, którego zwyciężczynią została w listopadzie.

  • To był bardzo emocjonujący, bogaty w wrażenia dzień – podsumowała. Gratulujemy młodej literatce. Przypomnijmy, że konkurs ogłoszony został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie i wzięło w nim udział ponad sześćdziesięcioro młodych adeptów literatury z całego powiatu.

IG

bty

bty

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)