Gminny Ośrodek Kultury tętni życiem

echo_powiatu_modzieszyn1

W piątek 2 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyło się kolejne przedstawienie kabaretowe amatorskiej grupy teatralnej prowadzonej przez Beatę Oziemblewską. Tym razem zatytułowane „Jeden dzień z życia Romana”, a pokazujące scenki z życia rodzinnego małżeństwa z kilkuletnim stażem.

Do grupy kabaretowej należą osoby dorosłe z Młodzieszyna, Adamowej Góry i Juliopola. W kolejnych przedstawieniach występują w trochę innym składzie, w zależności od tego, na ile pozwala stan zdrowia i praca. Występ pokazał, że wiek nie przeszkadza, żeby dobrze bawić się taką formą artystycznego wyrazu. Trema jest pewnie większa niż wtedy, gdy ma się naście lat, ale towarzyszy tylko przy występach przed publicznością. A najważniejsze są przecież wspólne chwile i spotkania na próbach, które dają wiele radości, pozwalają uwolnić się na chwilę od codziennych kłopotów i budują więź z innymi osobami z grupy. Ogromne brawa należą się wszystkim występującym za odwagę, dużą dawkę humoru i super grę aktorską. Ci, którzy przyszli tego dnia do GOK-u, nie byli zawiedzeni, o czym świadczyły liczne wybuchy śmiechu w trakcie i gromkie brawa na koniec występu. Oczywiście nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie autorka scenariusza i przygotowująca grupę do występu – Beata Oziemblewska, która w podziękowaniu dostała od członków grupy bukiet róż.

Dens Babki pokazały klasę

Bardzo udany był również tego wieczoru kolejny już występ amatorskiej grupy wokalnej Dens Babki prowadzonej przez Mariusza Chabra. Na przestrzeni roku można zauważyć duży postęp w rozwoju tej grupy. Wiele godzin wyśpiewanych na licznych próbach daje efekty. Dens Babki są bardzo dobrze odbierane przez publiczność nie tylko w Młodzieszynie, ale w wielu innych miejscach, w których występują – Rybnie, Iłowie, Sochaczewie. Wspaniale, że taka grupa powstała właśnie w Młodzieszynie. To zasługa Mariusza Chabra – głównego „sprawcy” powstania Dens Babek, jego pracy z zespołem i zaangażowania. Ale podziękowania i brawa należą się wszystkim paniom, które znajdują czas między swoimi licznymi obowiązkami domowymi i pracą na wspólne hobby, jakim jest śpiewanie.

Najmłodsi w świecie cyrku

Najmłodszych z okazji Dnia Dziecka GOK w Młodzieszynie zaprosił 5 czerwca na bajkę „Świat cyrku Pana Abrakadabra”. Było to spotkanie z aktorem-magikiem. Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieję z chusteczką, kiedy magik sprawił, że zniknęła? Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić, żeby dzieci były grzeczne? Na te i wiele innych pytań odpowiadał szalony czarodziej Pan Abrakadabra. Dzieci chętnie włączały się w zabawę i pokazywane przez aktora sztuczki…

Zielona ojczyzna

7 czerwca pod Ośrodkiem Kultury w Młodzieszynie odbyła się kolejna akcja Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwondo i Karate Wiking pod nazwą Zielona Ojczyzna. Inicjatorem jest Krzysztof Buczyński, który od 2009 roku sadzi z dziećmi drzewka i krzewy wokół szkół, przedszkoli i innych instytucji ucząc najmłodszych dbania o naszą małą ojczyznę, a przez to i o całą planetę. Jak sam mówi: Nasi Przodkowie pozostawili nam hasło: Bóg, Honor, Ojczyzna! Przestrzegaj Boskich Praw. Postępuj zgodnie z Honorem i pracuj dla dobra Ojczyzny, a będziesz Szczęśliwym Człowiekiem. I takie wartości przekazuje swoim podopiecznym na zajęciach karate-taekwondo-samoobrony. Zapraszamy dzieci i młodzież na treningi prowadzone przez Krzysztofa Buczyńskiego do GOK w Młodzieszynie w środy o 16.30.

GOK

echo_powiatu_modzieszyn

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)