takiego koncertu jeszcze nie było!

echopowiatu_koncert_Halina_Benedyk

Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera co roku organizuje koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczany jest na działalność fundacji – w tym roku konkretnie na zorganizowanie badań przesiewowych. Gwiazdą tegorocznego koncertu była Halina Benedyk, znana z występów z Marco Antonellim i przeboju „Mamy po 20 lat”. Impreza odbyła się we wtorek 21 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8.
Spotkanie rozpoczęło się prelekcją doktor Joanny Obrębskiej, lekarza neurologa, która zwróciła uwagę obecnych na najważniejsze aspekty chorób otępiennych, w tym choroby Alzheimera. Podkreślała rolę wczesnej diagnostyki i badań przesiewowych a także konieczność udzielania wsparcia rodzinom, w których ktoś choruje. Przystępnie wygłoszony wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli w rodzinie jest chory, to nie tylko on potrzebuje pomocy, ale także opiekunowie. Stąd konieczność tworzenia dziennych ośrodków pobytu oraz różnorodnych grup wsparcia, które mogą pomóc w zmaganiu się z problemem.
Krystyna Mikołajczyk, szefowa Fundacji, podziękowała wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji koncertu i poinformowała o zamierzeniach Fundacji. Dzięki współpracy z jedną z sochaczewskich przychodni, po zgromadzeniu odpowiednich środków będą prowadzone badania przesiewowe, które pozwolą wykryć wczesne stadia choroby.
A potem na scenę weszła gwiazda wieczoru, Halina Benedyk. Zaśpiewała znane włoskie piosenki i kilka swoich utworów, nawiązała doskonały kontakt z publicznością wychodząc na widownię. Potrafiła zachęcić do wspólnego śpiewania, tańca, zabawy. Jak zgodnie potwierdzają uczestnicy – takiego koncertu jeszcze nie było. Zabawa była znakomita, a konto Fundacji zasiliły pieniądze nie tylko z biletów, ale także z „wrzutek” do puszek.
Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)