5 – 10 – 15, czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2002

8 października 2002

Poznaliśmy ostateczne listy kandydatów na wójtów i burmistrzów. Przypomnijmy – w 2002 roku po raz pierwszy wybieraliśmy ich bezpośrednio. W Sochaczewie na burmistrza kandydowali: Bogusław Budkowski, Włodzimierz Chmielewski, Bogumił Czubacki, Jan Pachowiak, Artur Piłka, Tomasz Połeć, Stanisław Szulczyk i Krzysztof Wasilewski. W gminie Brochów: Jarosław Chudzyński, Andrzej Fijołek i Mirosław Szymański. W Iłowie Roman Kujawa, Edward Pilaszek, Bogdan Rybicki, Irena Zientara. W Młodzieszynie Edward Krzemiński, Urszula Milczarek, Joanna Szymańska i Władysław Żelechowski. W Nowej Suchej Czesław Chodakowski, Stefan Grefkowicz i Stanisław Kajdas. W Rybnie Grzegorz Kropiak, Sławomir Nalborski i Krzysztof Żyżyński, w gminie Sochaczew Mieczysław Głuchowski, Andrzej Nagłowski i Mirosław Orliński. W Teresinie Andrzej Guzik, Andrzej Koryś, Marek Olecjhowski, Tadeusz Szymańczak i Szymon Ziółkowski.

Wystawa i konkurs twórczości plastycznej „Sochaczewski laur” obchodził 25-lecie istnienia. Tym razem była to retrospektywa, do udziału w której zaproszono wszystkich laureatów dotychczasowych wystaw. Zgłosiło się 40 plastyków.

Studio sochaczewskiego radia odwiedził Andrzej Lepper.

2007

9 października 2007

Wtedy też szykowaliśmy się do wyborów, tyle że parlamentarnych. Z powiatu sochaczewskiego kandydowali wówczas: Wiesław Domagalski – Liga Polskich Rodzin, Urszula Pawlak i Przemysław Gaik – Platforma Obywatelska, Krzysztof Kubik – Polska Partia Pracy, Jerzy Krupa – Polskie Stronnictwo Ludowe, Maciej Małecki – Prawo i Sprawiedliwość i Grażyna Pietrzak – Samoobrona.

Miasto Sochaczew i gmina Teresin odebrały certyfikaty „Gmina Fair Play”.

Sąd Okręgowy w Płocku w całości odrzucił apelacje byłego wójta Teresina Szymona Z., co oznaczało, że wyrok skazujący go na za niedopełnienie obowiązków służbowych na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnę stał się prawomocny. Sprawa toczyła się trzy lata.

Parafia św. Wawrzyńca w Sochaczewie obchodziła uroczyście 750 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji odbyły się uroczystości kościelne, zorganizowano też wystawę w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.

9 października 2012

Bardzo głośno było wówczas o sochaczewskim pogotowiu. W wyniku zmian prawnych Szpital Powiatowy przestał świadczyć usługi pogotowia ratunkowego, co powodowało wiele wątpliwości i kontrowersji, szczególnie, że wcześniej wybudowano garaże dla karetek i zakupiono sprzęt. Pod szpitalem nagrywano nawet program interwencyjny telewizji Trwam z udziałem posła, samorządowców i pracowników szpitala.

Sochaczewscy policjanci – Marcin Izydorek i Krzysztof Szpleter uratowali porwanego dla okupu mężczyznę i zatrzymali sprawcę. Za swoją odwagę i skuteczność otrzymali nagrodę od Komendanta Głównego Policji.

Gazety przejrzała Izabela Goryniak

2012

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)