5, 10, 15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2007

29 października 2002

Odbyły się wybory samorządowe. Po raz pierwszy w sposób bezpośredni wybieraliśmy wójtów i burmistrzów. W Sochaczewie miała się odbyć druga tura, największą liczbę głosów otrzymali Bogumił Czubacki (1 765 głosów, 16,25 %) i Jan Pachowiak (2 238 głosów, 20,6%) , którzy mieli zmierzyć się z drugiej turze. Dogrywka miała odbyć się także w Teresinie, gdzie zmierzyć się mieli Marek Olechowski i Szymon Ziółkowski. W pozostałych gminach sprawa była jasna już po pierwszej turze. W Młodzieszynie wójtem została Joanna Szymańska, w Rybnie Grzegorz Kropiak, w Iłowie Roman Kujawa, w gminie Sochaczew Mirosław Orliński, w Brochowie Andrzej Fijołek.

Na listach przebojów królował wtedy Krzysztof Krawczyk z hitem „Bo jesteś ty”.

2002

Na zdjęciu Jan Pachowiak

30 października 2007

Trwały podsumowania po wyborach parlamentarnych. Naszymi reprezentantami w Sejmie zostali: Julia Pitera, Andrzej Nowakowski, Mirosław Koźlakiewicz (PO), Wojciech Jasiński, Marek Opioła, Robert Kołakowski, Dariusz Kaczanowski (PiS), Waldemar Pawlak, Aleksander Sopliński (PSL) i Joanna Szymanek-Deresz (SLD), a w Senacie Joanna Fetlińska (PiS) i Eryk Smulewicz (PO). Warto odnotować także wyniki reprezentantów powiatu sochaczewskiego. Maciej Małecki (PiS) otrzymał 5 924 głosy, Jerzy Krupa (PSL) 2 681, Urszula Pawlak (PO) 1 919, Przemysław Gaik (PO) 1 445, Anna Ziarek (LiD) 688, Krzysztof Selenta (LiD) 260, Krzysztof Kubik (PPP) 260, Grażyna Pietrzak (Samoobrona) 259, Wiesław Domagalski (LPR) 147.

Gminną Bibliotekę Publiczną w Teresinie odwiedziła Wanda Chotomska, pisarka, autorka licznych książek dla dzieci. Była gościem podsumowania konkursu fotograficznego „Moja mała ojczyzna”.

W Sochaczewie otwarto nowy obiekt sportowy – boisko ze sztuczną nawierzchnią w Chodakowie, na terenie KS Bzura Chodaków. Dofinansowanie pozyskano w ramach realizowanego wówczas rządowego programu „Blisko boisko”.

2012

30 października 2012

Przeżyliśmy prawdziwy i zupełnie niespodziewany atak zimy. W sobotę 27 października pod ciężarem śniegu zerwały się linie energetyczne, sporo drzew, jeszcze niepozbawionych liści, także nie wytrzymało dodatkowego ciężaru.

Policjanci otrzymali informację, że 15-letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha ukradł samochód dostawczy należący do jego rodziców. W samochodzie znajdowały się trzy 200-litrowe beczki z olejem napędowym. Po dwóch dniach nastolatek zwrócił pojazd rodzicom, lecz gdy okazało się, że zniknęło 600 litrów paliwa – ponownie oddalił się z domu. W trakcie wyjaśniania sprawy kradzieży ustalono, że 15 latek wraz ze swoim kolegą dostarczył olej napędowy 19-letniemu mieszkańcowi gminy Sochaczew…

Na zdjęciu pary małżeńskie z Sochaczewa, które świętowało wówczas pięćdziesięciolecie pożycia – Barbara i Henryk Murawscy, Jadwiga i Czesław Nawrotowie i Marianna i Kazimierz Winniccy.

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)