5, 10, 15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2002

17 grudnia 2002

Policja ujawniła, że jedna z pracownic Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej przywłaszczała sobie pieniądze wpłacane przez mieszkańców. Ze wstępnych wyliczeń wynikało, że zdefraudowała w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rada miasta uchwaliła pensje dla nowego burmistrza – pozostawiając ja na poziomie dochodów poprzednika. Bogumił Czubacki zarabiać miał 7 300 zł brutto.

15 lat temu budżet gminy Sochaczew wynosił nieco ponad 11 i pół miliona złotych, a subwencja oświatowa do 4,5 miliona.

23 grudnia 2002

Nowym prezesem SML-W został Antoni Chełmiński – ekonomista z Warszawy. Pokonał 28 (sic!) innych kandydatów.

Senator Jolanta Popiołek zorganizowała w Senacie wystawę dorobku artystycznego uczestników sochaczewskich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

2007

18 grudnia 2007

Samorządy miasta i powiatu oraz Wojewódzki Konserwator Zabytków po wielu latach porozumieli się w sprawie koncepcji przebudowy mostu przy ulicy Młynarskiej. Dzięki temu możliwe było złożenie przez starostwo wniosku o pozwolenie na budowę.

W Teresinie oddano do użytku plac handlowy przy ul. Rynkowej.

Za żywą choinkę w 2007 roku płaciliśmy od 15 do 45 złotych.

18 grudnia 2012

W sochaczewskim ratuszu doszło do podpisania umowy dotyczącej wzmocnienia i zabezpieczenia wzgórza zamkowego. Projekt pod nazwą „Zagospodarowanie nadbrzeża Bzury wraz z zabytkowymi ruinami Zamku Książąt Mazowieckich oraz Parkiem Podzamcze w Sochaczewie – etap I – Zabezpieczenie i umocnienie Wzgórza Zamkowego” otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Koszt inwestycji to 5 145 508 złotych, z czego unijna dotacja pokrywa 85% kosztów kwalifikowanych.

Na zdjęciu – Motorowi Mikołaje 2012

2012 (1)

Gazety przejrzała

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)