5,10,15 – czyli o czym pisaliśmy dawno temu

2003

4 lutego 2003

Ostateczna kwota zebrana przez sochaczewski sztab WOŚP podczas ostatniego finału wyniosła 97 045 złotych.

Nowa cena wody, która miała obowiązywać w mieście od marca, to 1,90 za metr sześcienny. Podczas sesji radni bardzo dużo czasu poświęcili na dyskusję na ten temat. To miała być pierwsza podwyżka od trzech lat i budziła dużo emocji. Radni nie zgodzili się na podwyżkę, jednak ich decyzja nie miała znaczenia, bo, jak się okazało, została podjęta po ustawowym terminie, choć ZWiK swój wniosek złożył odpowiednio wcześnie. Wybory samorządowe stanęły na przeszkodzie podjęciu decyzji we właściwym czasie.

W Jasieńcu doszło do wypadku, w którym poszkodowanych zostało sześć osób. Kierujący Fiatem 126p uderzył w grupę pieszych idących drogą.

Rada Miasta nie wyraziła zgody na przejęcie od wojska dawnego klubu garnizonowego. Burmistrz proponował, aby urządzić w nim ośrodek kultury.

2008

5 lutego 2008

Sochaczewscy radni zaczęli głosować elektronicznie – zostali wyposażeni w specjalne piloty do głosowania. Wprowadzono też inne nowości – przebieg obrad był na bieżąco nagrywany i archiwizowany. Wiceburmistrz Jerzy Żelichowski zaproponował, żeby ograniczyć czas wystąpienia radnych, jednak jego propozycji nie przyjęto. A sesje trwały wówczas po kilka godzin, bywało, że i osiem…

W Młodzieszynie odbył się pierwszy memoriał Krzysztofa Piwowarczyka w siatkówce.

Ze wstępnych podsumowań wynikało, ze w mieście na inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców wydano w 2007 roku 16,5 miliona złotych.

2013

5 lutego 2013

Starosta sochaczewski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe dla trzech gmin powiatu sochaczewskiego – Brochowa, Młodzieszyna i Iłowa. Było to związane z przekroczeniem stanów alarmowych wody w Wiśle. Na terenie powiatu płockiego wprowadzono stan alarmowy.

Gazety przejrzała Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)