Cegielnia sprzedana

echopowiatu_cegla

Jak poinformowało nas Przedsiębiorstwo Przerobu Złomu Metali SEGROMET sp. z o.o. z końcem marca Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej Plecewice zostało wskrzeszone przez tę rodzinną firmę z branży recyklingowej. Nowa nazwa cegielni to Cegielnia Plecewice Sp. z o.o. Firma Segromet stawia na lokalność i będzie wspierać społeczność regionu.
Jak powiedział nam Włodzimierz Barbachowski, nowy właściciel cegielni, „dostarczając kruszywa budowlane na największe w Polsce inwestycje, drogowe czy kubaturowe zauważamy dużą potrzebę na wysokiej jakości ceramikę budowlaną w nietypowych zastosowaniach. Mamy nadzieję, że zakład w Plecewicach pozwoli nam na spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów w Polsce i zagranicą. Ogromny wkład poprzednich właścicieli, stworzona infrastruktura, maszyny i marka zostanie wykorzystana przy dalszej produkcji wyrobów ściennych. Moim marzeniem jest aby produkty z Cegielni Plecewice były kojarzone z najwyższą jakością i troską o środowisko”.
Kierując się ścieżką ekologiczną i dostrzegając problemy recyklingu firma o ponad 25-letnim doświadczeniu chce zmienić złe praktyki wykorzystywania sztucznych, nieprzetwarzalnych materiałów na produkty przyjazne środowisku, które opierają się na naturalnych i łatwych do ponownego wykorzystania surowcach.
Firma SEGROMET jest firmą recyklingową, wykonującą rozbiórki i wyburzenia budynków, obiektów inżynieryjnych oraz innych budowli kubaturowych. Zajmują się również odpadami budowlanymi, złomem stalowym i metali kolorowych oraz kasacją pojazdów wycofanych z eksploatacji.
Jak twierdzi W. Barbachowski, PPZM Segromet to obecnie jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw na rynku recyklingu i szeroko rozumianej branży budowlanej. Stała współpraca z jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz własny zespół technologiczny pozwalają nie tylko na adaptację, ale również tworzenie innowacyjnych technologii na skalę światową.

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)