Gaz dla gminy Brochów

Hands holding a flame gas

Sekretarz gminy Wioletta Dobrowolska na ostatniej sesji Rady Gminy poinformowała o decyzji firmy rozpoczynającej doprowadzanie gazociągu na teren gminy.

Jak już informowaliśmy, firma SIME Polska ogłosiła przetarg na budowę gazociągu średniego ciśnienia w miejscowościach Brochów i Janów o długości ponad 3,8 km. Z informacji, jakie podała sekretarz Dobrowolska wynika, iż pierwszy etap sieci gazowej, który obejmuje Janów osiedle, będzie wybudowany jeszcze do końca sierpnia tego roku. W wyniku podpisanej przez gminę Brochów w maju  umowy, przyłączony zostanie do sieci gazowej budowany budynek Gminnego Centrum Medycznego w Brochowie oraz budynek istniejącego Ośrodka Zdrowia w Brochowie. Drugi etap gazyfikacji Brochowa wykonany zostanie do końca IV kwartału 2018 roku.

Mieszkańcy tych miejscowości otrzymali od firmy pisma z informacjami o możliwości i warunkach podłączenia. Informacja jest tym ważniejsza, że najtańsze i najprostsze jest wykonanie przyłącza gazowego jeszcze przed zakończeniem planowania i wykonania rurociągu gazowego.

aw

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. maria :

    Pani Sekretarz powinna do tej pory wiedzieć ,że w 2013-14 r .w gminie Brochów zbudowano ok.5 km gazociągu ,który kończy się na wysokości firmy Vidan .Zgodnie z umową kolejny 5-cio kilometrowy odcinek przez Janów ,Brochów do Malanowa -krzyżówek , miał być dokończony do końca 2015 r -dlaczego tego nie zrobiono ?

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)