Imprezowy weekend w Brochowie

echopowiatu_brochów2017 (1)

W piątek 30 czerwca w Brochowie powitano Lato. Impreza, której gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Oprócz niego na scenie pojawili się tacy wykonawcy jak Toledo, Defis i Power Play.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z miejscowej szkoły. Następnie przybyła publiczność mogła podziwiać występ Dream Team Zumba Fitnes Ewy Osińskiej. O18.30 na scenie rozpoczęły się koncerty. Pierwszy wystąpił zespół Na Plus, a po nim wrocławski HCR. Kilka minut po 20 sochaczewska grupa Toledo zainaugurowała występy zespołów disco polo. Potem przyszedł czas na Defis i Power Play. Mimo kapryśnej pogody wszyscy bawili się bardzo dobrze.

Po dniu przerwy, po gorącym Powitaniu Lata z Zenkiem Martyniukiem, mieszkańcy Brochowa kontynuowali dalszą biesiadę, tym razem bardziej swojsko i rodzinnie, bo taki właśnie charakter miał Festyn Rodzinny „Lato w Brochowie”. Organizatorzy jednak nie zwalniali tempa zapewniając tym samym moc atrakcji dla dużych i małych.

2 lipca w piękne i tym razem słoneczne niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Brochowie został zorganizowany Festyn Rodzinny „Lato w Brochowie”. Na tłumnie przybyłych gości czekała moc atrakcji. O oprawę muzyczną i prowadzenie biesiady zadbał zespół Pędzące Jaguary. Na imprezie Koło Gospodyń Wiejskich z Tułowic zadbało o podniebienie nawet tych najbardziej wymagających. Skosztować można było klasycznej pajdy chleba ze smalczykiem z dodatkiem ogóreczka, były kiełbaski z grilla, a na deser przygotowane były wyborne ciasta. Urząd Gminy zapewnił również mieszkańcom bezpłatne jogurty i napoje. Pod namiotami na przybyłych czekały również loteria fantowa i kiermasz książek i moc innych nagród.

Na festynie nie mogło zabraknąć straganów z zabawkami, stoisk z obwarzankami i watą cukrową. W programie festynu były między innymi przeciąganie liny, dmuchańce, pokazy taneczne, pokaz pierwszej pomocy, kurtyna wodna, LASER TAG, strzelnica łukowa, bubble football, malowanie twarzy, pokaz zumby, skecz w wykonaniu seniorów. Piosenki zaprezentowała młodzież z okolicznych szkół, która brała udział w konkursie profilaktycznym „Narkotyki? Dopalacze? – to nie dla mnie, to ściemniacze!”. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy V SP w Brochowie z piosenką „Przebudzenie”. Następni byli wykonawcy z V klasy SP w Śladowie, którzy wystąpili z piosenką „Dopalacze o nie!”. Na koniec piosenkę „Mój Przyjacielu” wykonały uczennice z klas V i VI SP w Śladowie. Duzi i mali mogli pojeździć również na koniku i kucyku, a zwierzęta na imprezę przyjechały z Klubu Jeździeckiego Daisy w Sochaczewie.

Atrakcje dla brochowian przygotowała również Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie. Sochaczewscy policjanci przygotowali konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także bezpieczeństwa w sieci. Znakowane były również rowery. Z udziałem wójta Piotra Szymańskiego został zademonstrowany pokaz taktyki i techniki interwencji, tak aby zgromadzeni ludzie mogli dowiedzieć się, jak w życiu codziennym umieć obronić się w przypadku napaści obcej osoby. Zaprezentowano również, jak skutecznie bronić się przed atakiem psa. Dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl. Ciekawostką jest, że na festynie był najwyższy policjant w Polsce, a jest nim policjant Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Sochaczewie Mateusz Szymczyk. Mierzy 207cm wzrostu.

Jedną z głównych atrakcji był mecz samorządowców z policjantami. Walka była emocjonująca, oba zespoły świetnie przygotowane, ale o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których zwyciężyli policjanci 3:0. W zespole Policji znalazła się jedna kobieta, którą była posterunkowa Katarzyna Żak. Przypomnijmy, że pani Kasia w pięknym stylu wywalczyła niedawno złoty medal podczas policyjnego Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet na Majorce.

Katarzyna Żakowska

Zdjęcia – Katarzyna Żakowska, Tomasz Marciniak

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 84)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)