Mają kota na punkcie…

echopowiatu_sladow_noc_kota_2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Śladowie rozpoczęli ferie zimowe w nietypowy sposób. Z piątku na sobotę w dniach 10-11 lutego kolejny raz uczestniczyli w Nocy Kota. Celem spotkania było zachęcenie do wypoczynku z interesującą książką rozwijającą pasje i zainteresowania dzieci. Całości patronowało hasło: „Mamy kota na punkcie…”.
Promocji czytelnictwa towarzyszyła wystawa plastyczna „Kota portret własny” i prace fotograficzne „Mój Kot”. Laureatami konkursu fotograficznego zostali Weronika Kusiak, Szymon Białecki, Michał Rutkowski i Ania Krawczyńska, a plastycznego Martyna Pacholska, Wiktoria Ciura, Michał Kaczor i Oliwia Piekalska. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne książki i roczną prenumeratę czasopisma „Kocie sprawy”.
Znaczki, komiks i kino
Zabawa rozpoczęła się o 15.00 warsztatami filatelistycznymi prowadzonymi przez Małgorzatę Maleszewską, koordynatorkę do spraw filatelistyki Poczty Polskiej i Małgorzatę Bykowską z Polskiego Związku Filatelistyki. Uczestnicy mogli poznać historię znaczka i obejrzeć unikatową kolekcję. Zainteresowani odbiorcy poznali zasady pracy szkolnych kół filatelistycznych. Wiele emocji wśród uczniów wywołały warsztaty malarskie „Jak zostać portrecistą kota”, prowadzone przez Elenę Danilenko, artystkę malarkę, absolwentkę ASP w Sankt Petersburgu oraz spotkanie z młodziutką pisarką Mileną Jaworską, autorką książki „Miles”. Warsztaty pod hasłem: „I Ty możesz zostać… poetą, pisarzem, dziennikarzem” prowadzone przez Milenę sprawiły, że słuchacze zapomnieli nawet o posiłku, gdyż każdy chciał być posiadaczem „Miles” z podpisem autorki.
Manekin Challenge pod opieką animatorek teatralno-filmowych, Katarzyny Kucharczyk i Agaty Rokitnickiej oraz lekcja komiksu w wykonaniu Łukasza Kucińskiego, sochaczewskiego grafika i rysownika, to również niezapomniane wrażenia, które na długo zostaną w pamięci dzieci. Rysowane „stwory i kocie potwory” ubawiły wszystkich od ucha do ucha i pobudziły kreatywność uczestników zajęć. Krótkie etiudy filmowe z udziałem naszych czytelników wymagały wielkiego skupienia i zaangażowania na „planie filmowym” szkolnej sali gimnastycznej. Perfekcyjne operatorki filmowe, Agata i Kasia przygotowały naprawdę widowiskowe scenki z udziałem debiutujących aktorów. Z pewnością długo będziemy podziwiać talenty aktorskie naszych dzieciaków na zmontowanym materiale filmowym!
Nocny maraton
Nocny maraton filmowy i wspólne czytanie stały się doskonałym dopełnieniem Śladowskiej Nocy Kota. Podróż do świata fikcji zintegrowała wszystkich uczestników zajęć i skłoniła do refleksji, że wiedza i prawdziwa przyjaźń to moc, dzięki której można lepiej zrozumieć świat, a marzenia stają się realne. Jak ważna jest praca nad sobą i pokonywanie wszelkich przeciwności losu w realnym życiu, przekonywali uczestników twórcy projektu „Opisujemy” i Niewidzialnej Wystawy, a także trenerzy boksu. W sobotni poranek Łukasz Słowik uświadamiał zgromadzonych, że ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie. Wszystko zależy od nas samych i naszych pasji, które należy rozwijać, aby osiągnąć wymarzony sukces. Wiedza jest na wyciągnięcie dłoni, wystarczy otworzyć właściwą książkę, aby poszerzać myślowe horyzonty już w szkole. Z takim przekonaniem pokonanie sobotniego labiryntu Niewidzialnej Wystawy było cudownym przeżyciem skłaniającym do refleksji na temat obserwowanych niepełnosprawności wśród rówieśników.
Południowy wspólny posiłek zakończył drugie tego typu spotkanie w Śladowie, które odbyło się dzięki ofiarności i przy wsparciu wielu życzliwych osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy za otwarte serca dla naszych szkolnych inicjatyw. Już odliczamy czas do kolejnej Nocy Kota.
Szkolny koordynator
Beata Krupiniewicz

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)