Nowy samochód dla straży

echopowiatu_woz_strazacki_brochow

Po wielu staraniach wójta gminy Piotra Szymańskiego i długim oczekiwaniu, prezentujemy Państwu nowy strażacki wóz bojowy o wartości 760 000 zł, pozyskany dla mieszkańców oraz przekazany jednostce OSP Śladów.

Samochód strażacki GBA MAN posiada na swoim wyposażeniu nowoczesny sprzęt ratujący życie i mienie, m.in. zbiornik wody o pojemności 3 tysięcy litrów, zbiornik na 300 litrów środka pianotwórczego, wyciągarkę, oświetlenie LED oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań. Oprócz środków z gminy Brochów, wójt pozyskał na ten cel środki z zewnątrz w wysokości 400 000 zł. Druhowie z OSP Śladów dzięki takiemu nowoczesnemu sprzętowi mogą sprawniej dojechać na miejsce zdarzenia i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Urząd Gminy

Powiązane artykuły

16 komentarzy

 1. maria :

  Zakup nowego samochodu dla OSP w biednej gminie Brochów to ewidentny dowód na brak rozsądku i nie liczenie się z groszem publicznym .Nawet po udzielonych dotacjach ,trzeba zapłacić ponad 350 tys zł z kasy gminy -za takie pieniądze można pozyskać 3-y sztuki używane ,które spokojnie sprawdzą się w lokalnych warunkach .Ciekawa jestem skąd będą zagwarantowane pieniądze na wodociągi do Przęsławic i Kromnowa ?

 2. Hubert :

  350 tys. zł na samochód dla OSP gmina pozyskała z komercyjnego kredytu , a nie z własnych zaoszczędzonych środków , czy z jakiejś nadwyżki finansowej . A co do wodociągu to Urząd Marszałkowski nie zakwalifikował projektu Gminy Brochów na dofinansowanie wodociągów w Przęsławicach i Kromnowie – 158 miejsce – ciekawe dlaczego ? Tak się rządzi w Gminie Brochów za obecnego Wójta Szymańskiego . Gratulacje !!! I nie jest to koniec złych wiadomości dla Gminy Brochów jeśli chodzi o finanse gminy , poczekajmy na dalszy rozwój wypadków.

 3. maria :

  To było do przewidzenia -odszedł Wójt Fijołek ,skończyły się środki unijne ,a obecny dług gminy ok.3 mln zł nie powinien napawać mieszkańców gminy optymizmem .

 4. Robert :

  Chciałbym się zwrócić do osoby podpisującej się nickiem ,,maria,, ,bo czytając komentarze tej osoby to krew mnie zalewa. Pani jest brak rozsądku oraz zdrowego myślenia, ale przede wszystkim przemawia przez Panią żal że poprzedni wójt poniósł sromotną klęskę w wyborach . Pragnę zwrócić Pani uwagę oraz osobie ,, Hubert,, że życie oraz zdrowie ludzkie jest bezcenne, a niesienie pomocy w tych czasach wymaga nowoczesnego sprzętu. Nie trzeba tłumaczyć tego osobom, które taką pomoc uzyskały lub były świadkami tragedii . Przypomnę tylko że poprzedni zarządca włości gminnych pozostawił po sobie sprzęt muzealny oraz sporą ilość złomu. Jak na ponad 20 lat władzy to duży dorobek ??? Przepraszam zapomniałem o kilku kilometrach dróg gminnych.Kredyt komercyjny na jakie oprocentowanie??? Lepsze niż np.w banku WBS??? A co do wodociągu to chciałbym również żeby Pan ,,Hubert,, przypomniał wszystkim czytelnikom dlaczego Nasza gmina nie została zakwalifikowana do gmin zagrożonych powodziom. Przez Gminę Brochów nie płynie żadna rzeka , tak ?? Nie było nigdy zagrożenia powodziom ??? A jeśli już by nas zakwalifikowali do tych gmin powodziowych , to którzy byśmy byli ??? Tego już nie łaska było sprawdzić . Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o zadłużeniu Gminy Brochów na 3 mln zł, poproszę o podrzucenie linku do tych informacji bo również się martwię, ale nie długiem tylko głupotą ludzi.
  PS. na temat sporych zadłużeń samorządów mogą wypowiedzieć się bliscy współpracownicy poprzedniego wójta. A te długi również dotyczą każdego mieszkańca powiatu Sochaczewskiego.

 5. maria :

  Opierając się na wyrywkowych informacjach prasowych ,gmina Brochów skorzystała z transzy środków unijnych [2007-2013] w następujących inwestycjach ; Budowa wodociągu we wsi Śladów ,Rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków w Janowie ,Budowa kanalizacji do wsi Wólka Sm . i Olszowiec Budowa stacji uzdatniania wody w Konarach,Budowa jazu na rzece Łasicy ,Budowa remizy OSP w Brochowie ,Urządzenie skweru Chopinowskiego w Brochowie ,Odbudowa stacji kolejki wąskotorowej w Tułowicach ,Projekty edukacyjne w szkołach ,Projekty pilotażowe w GOPS-e i wiele innych drobnych wydatków -W SUMIE ZA KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH -udział Gminy ok.25%.Ten zakupiony nowy samochód ,który za 20 lat też będzie złomem , stoi na tle remizy OSP Śladów ,która pewnie kosztowała więcej do tego samochodu i powstała bez potrzeby zadłużania się GMINY .Zapewniam Pana ,iż nie jest moim celem ,denerwowanie Pana ,przekonywanie do swoich racji bo jest to z pewnych względów nie możliwe .Jeżeli Pan, ostrożne traktowanie długu z mojej strony- ponad 700 zł na statystycznego mieszkańca, nazywa głupotą to już się cieszę ,że należę do tego grona -połowa kadencji ,3 mln zł długu ,niewiele zrobiono i wszyscy zadowoleni . Swoje wypowiedzi opieram jedynie na obywatelskich pobudkach i jest mi wszystko jedno kto jest Wójtem ,byle by dotacji z Unii nie zastępować kredytem ,a inwestycji publicznych potańcówką ,bo to się niedługo zemści …….

 6. Mieszkaniec Gminy :

  W swoim poście nie będę odnosił się do porównywania poprzedniego oraz obecnego wójta. Chciałbym jednak powiedzieć iż zakup takiego nowoczesnego sprzętu, który inne gminy w naszym powiecie już posiadają bardzo mi się spodobał. Z tego co przeczytałem to pierwszy salonowy samochód w historii. Jednak zakup kolejnych i ponownie wydatkowac około 300 000 zł to już mi się nie podoba. Tym bardziej że około 3 lata wstecz już Gmina kupiła tej OSP samochód. Teraz chciałbym aby zrobić cos dla rozwoju i polepszenia życia na naszych wioskach.

 7. Robert :

  Nadal nie uzyskałem odpowiedzi gdzie mogę znaleźć informację o wysokości zadłużenia.
  Budowa remizy w Brochowie pokryta w dużej części ze sprzedaży poprzedniego budynku OSP, jaz na rzece Łasicy to inwestycja nie należaca do Gminy Brochów, projekty edukacyjne w szkołach za sprawą grona pedagogicznego. Więc na 24 lata pracy ,to według mnie nie jest to wybitne osiągnięcie. Tym bardziej że majatek gminy został w dużym stopniu wyprzedany. Zapewne Pani wie, od 2007 były to najlepsze czasy na pozyskanie pieniędzy z UE.
  Jak napisał poprzednik ,, pierwszy salonowy samochód w historii”, takie nówki były już w wcześniej w gminach naszego powiatu, które budżet mają zbliżony bądź niższy od naszej Gminy.
  Ja na tą chwilę bym wstrzymał się od stawiania obecnego wójta w złym świetle , zaczekał i podsumował osiągnięcia na koniec kadencji.

  • Hubert :

   Dzisiaj odbyła się sesja Rady Gminy – z tego co przekazała mi osoba z obecnych na sesji sołtysów to z inwestycji budowy wodociągu w miejscowościach Przęsławice Kromnów i Gorzewnica zabrane zostało 400 tys zł. które przesunięto na inne inwestycje , tzn podobno na drugi nowy samochód bojowy dla OSP , tak więc mieszkańcy tych wiosek na wodociąg poczekają jeszcze parę lat , bo pan Wójt Szymański przez ponad 2 lata urzędowania jakoś nie zorientował się ,że gmina Brochów nie została uznana za gminę zagrożoną powodzią . Owszem samochód dla OSP to ważna sprawa / np. przy powodzi / , ale uważam , że są ważniejsze potrzeby w Gminie Brochów . Poza tym Pan Wójt Szymański rzekomo miał powiedzieć na sesji , że budowa ośrodka zdrowia nie jest z kredytu !!!! Takiej obłudy w wydaniu władz dawno nie słyszałem – kredyt na budowę ośrodka 1 milion zł.

 8. maria :

  Zadłużenie gminy składa się zgodnie z tym co podała prasa z kredytu w WBS -1,6 mln zł,BS Legionowo -1 mln zł , pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska- ile? i zmiennego deficytu na rachunku bieżącym .Budowa remizy z tego co słyszałam to koszt ponad 2 mln zł-za co można pozyskać 3 nowe wozy strażackie ,a stary budynek stoi do dzisiaj i widać ile jest wart .Jaz na rzece Łasicy ,gminę tylko kosztował tyle co wart był grunt ,który przekazała na rzecz Melioracji za darmo ,oczywiście za który wcześniej zapłaciła .Został posadowiony dokładnie w tym miejscu ,które wskazała gmina i piętrzyć ma wodę na zbiorniku gminnym ,który może powstanie ,-ogromny sukces negocjacyjny, cel gminy osiągnięty 100% finansowania z UNII w pełnym nadzorze Meliorantów .Gazociąg o którym wcześniej nie pisałam miał być skończony w 2015 r ,a jest doprowadzony z Plecewic do Helio jedynie przy udziale pomocy formalnej i umorzenie podatku od nieruchomości -podobno ma być kontynuowany zgodnie z umową z 2013 r .Projekty edukacyjne były oczywiście nadzorowane przez Dyrektorów szkól -za co im podziękowano odpowiednio ,ale niezbędny udział środków gwarantowany był przez Gminę ,tak samo odbyło się to w drobnych zadaniach z LGD gdzie pełny udział gwarantowany był przez budżet gminy .Pieniędzy w perspektywie [2007-2013] było ogólnie mniej niż w obecnej perspektywie ,a pierwsze nabory wniosków ogłoszono dopiero w 2009r .Jeżeli chodzi o salonowe samochody to owszem pojawiły się w gminach ,ale zostały przekazane przez Marszałka gratis ,dla Młodzieszyna i Teresina ,o czym pisała prasa .Gdyby nasza gmina dostała to też byśmy się cieszyli jak ze zbiornika ,który nam zafundowano .Za bieżący wizerunek Pana Wójta odpowiada On sam i nikt inny ,nasze pisanie o problemach gminy powinno raczej mobilizować do działania ,aniżeli zniechęcać.Nasza Gmina należy do biednych dlatego nie jest Łatwo ,ale trzeba szukać wszędzie ;Unii ,budżecie Państwa , Województwa ,Funduszach celowych i.t.d.- szczerze życzę sukcesów !!!!!!

 9. kol :

  Ale się dzieje. Dług nie przekracza 2 mln, jakby ktoś z Was drodzy mieszkańcy na sesjach sobie bywał czasem i czasem posłuchał. Ponadto przed objęciem władzy przez nowych włodarzy, dług był porównywalny, a więc – nie wzrósł, ani nie zmalał jakoś bardzo. Więc dług pojawił się po dokonaniach poprzedniego wójta. Straszne. Minęło ponad 2 lata od wyborów, a Wy nadal nie możecie wytrzymać że Wasze plany o referendum (co w ogóle było beczką śmiechu) nie wypaliły. Cóż, jak tak się bierzecie za odwoływanie obecnego wójta, to się nie bierzcie za to żeby wystawiać swojego kandydata. Bo Pan J. jakoś chciał grać za plecami wójta i mu to za bardzo nie wyszło. Przegraliście jeszcze zanim grać zaczęliście.

 10. Hubert :

  Co do wpisu osoby ” kol ” : pani chyba pisze o innej gminie a nie o gminie Brochów , jest pani niedoinformowana lub świadomie wprowadza mieszkańców w błąd ? – jedyny dotychczasowy dorobek wójta Szymańskiego na 2,5 roku jego kadencji – 2015rok – 1 milion zł. kredytu , rok 2016 – 1,6 miliona zł – na budowę centrum medycznego i na zakup samochodu dla OSP . A w roku 2017 kolejny milionowy kredyt ? nieuniknione ! Bo to nie pan Piotr Szymański nie będzie go spłacał. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych mieszkańców gminy Brochów.

  • kol :

   Pan*, nie Pani 😉
   A kredyty są dlaczego? Przejdź się do wójta na spotkania z mieszkańcami, umów się wcześniej, jego gabinet jest otwarty. Jak ja chciałem się przejść to poszedłem i pogadałem. Na sesji byłem kilkukrotnie i wiem, że kredyty które teraz są brane na gmine, wynikają ze słabej gospodarności byłego wójta. Co więcej, zadłużenie zadłużeniem – deficyt jaki po sobie zostawiła poprzednia władza to jest dopiero cyrk. Gdzie się pojawiły nowe drogi? W Konarach? To droga MZDW aż do Śladowa. Wszędzie drogi były w tragicznym stanie. Poprawiona została trochę ta na Wólce, a na Brochów-Kolonia dzień przed wyborami. Ludzie, taki kwik nadal robicie że Fijołek nie wygrał wyborów, że masakra. Teraz i tak z tym nic nie zrobicie, a pamiętajcie że głos macie tylko jeden przy wyborach i tak nic też nie zmienicie w przyszłym roku. Co więcej, Wasze działania też nic nie dadzą, bo gadać to sobie możecie, a za Szymańskim stoją czyny. Pewnie, mógłby zrobić więcej ale zrobił tyle ile zdołał.

   Kredyt na budowę GCZ? Chłopaczku, z tego będą korzystać mieszkańcy. Zauważ że część radnych chciała nowego UG, ale sam wójt wiedział że to będzie zbyt droga inwestycja, to odkupili górę od ośrodka zdrowia, żeby tam zrobić nowy UG. Stary budynek urzędu się rozlatuje, a przez tyle lat nikt remontów nie przeprowadzał. Góra ośrodka zdrowia została sprzedana, a pieniądze po niej się rozpłynęły, w budżecie się nie pojawiły 😉 Historia zupełnie jak z likwidacją OFE i ze zniknięciem składek.

   Z samochodów dla OSP mieszkańcy też korzystają i nie mów że nie. Stare samochody były po 30-40 lat w gminie. Jak władze które przyjdą kiedyś po Szymańskim nie kupią nowych samochodów, to te też mogą być kolejne 20-30 lat, a więc zobacz jakie odciążenie dla gminy na przyszłość. Tak samo sprawa wygląda z GCZ. To inwestycja w przyszłość, coś co jest konieczne a kiedyś już nie będzie trzeba tego robić.

   Do tego jeszcze nowy właściciel terenu po cegielni w Plecewicach, gdzie zakład upadł za poprzedniej władzy. Przy tej władzy nowy inwestor został znaleziony a i fundusze się pojawiają na inne inwestycje. Przegrywasz z faktami chłopaczku 😉 Ale nic się nie stało, idź do mamusi i wypłacz się w spódnicę, że Szymański nadal wójtem będzie i Twoje wpisy na echopowiatu nic tutaj nie dadzą, bo jesteś zbyt mały i nie masz żadnego przebicia 😉

   • Hubert :

    Niestety , komentarz Pani kol. to same inwektywy i propaganda , propaganda i jeszcze raz propaganda / jak za tow. Gomułki/ , zakłamywanie rzeczywistości i manipulacja faktami . A fakty są takie , że jak przewidywałem wcześniej Wójt Szymański na ostatniej sesji przedstawił radnym i sołtysom propozycje kolejnego komercyjnego kredytu na kwotę 3 milionów zł . !!! Z tym kredytem zadłużenie gminy Brochów za sprawą obecnej władzy wyniesie już 5-6 milionów zł. przy budżecie gminy 15 milionów – to są dokonania Wójta Szymańskiego – ciekawy jestem czy radni dalej będą brnąć w tą ślepą uliczkę i firmować nieracjonalne poczynania obecnej władzy . Przy spadających dochodach z podatków / upadający AXALUX w Tułowicach i kłopoty finansowe HELIO/ i braku nowych inwestycji, należy zadać pytanie z czego te kredyty będą spłacane ? Ale to już nie będzie kłopot Wójta Szymańskiego. Nieudolność i brak kompetencji obecnej władzy są widoczne na każdym kroku , zero pozyskanych środków unijnych – odrzucane projekty na dofinansowanie unijne zastępuje się komercyjnymi kredytami , żeby tylko pokazać , że się cokolwiek robi. Taka jest rzeczywistość w Gminie Brochów .

 11. Jan :

  Niestety sytuacja wykracza poza wszelkie granice !!!
  Kolejny kredyt staje się faktem. Czy Pan Szymański nie potrafi zdobyć żadnego dofinansowania na swoje programowe inwestycje ? Jak Gmina Brochów będzie funkcjonowała z kredytami w wysokości 6 mln zł ? Kolejny samochód z dofinansowaniem Gminy i poza tym NIC !!! Bierze Pan kredyty , z których kupuje się auta strażackie tylko, a niedawno zakupione sprzedamy na złom ??? Mam nadzieje że najbliższe wybory pokażą Panu miejsce w szeregu i równie z wielkim hukiem z jakim Pan objął stanowisko ,to stanowisko Pań straci !!! Przekonamy się wkrótce , którzy radni maszerują z tą propagandą na sztandarze i razem z Szymańskim niszczą GMINĘ BROCHÓW !!!

 12. Hubert :

  No i odrzucony kolejny projekt gminny na dofinansowanie , tym razem na dofinansowanie budowy boisk w Brochowie i w Śladowie – Ministerstwo Sportu odrzuciło projekt Gminy Brochów – ciekawe dlaczego ? Inni jakoś dostają dofinansowanie z tych środków , np. Sochaczew – 2,5 miliona zł. – można ? Tylko trzeba porządnie napisać projekt , ale kto to ma zrobić w Urzędzie Gminy w Brochowie ? Ale nic to , Wójt Szymański weźmie następny kredyt i będzie boisko, może już w 2018r , żeby pochwalić się przed wyborami! Temu Panu / Piotrowi Szymańskiemu/ już dziękujemy . Rok wyborczy 2018r już niedługo !

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)