Walentynkowo w Brochowie

echopowiatu_Brochow-tyrniej

Najmłodsi sportowcy z gminy Brochów po raz kolejny mieli okazję wykazać się w Walentynkowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Brochów zorganizowanym przez Urząd Gminy i Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w Brochowie. Dzieci chętnie i licznie przystąpiły do zawodów międzyszkolnych. Udział w Turnieju wzięli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Śladowie, Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie oraz gospodarze ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie. Zwieńczeniem zabawy był występ cheerleaderek oraz wręczenie medali i pucharów.

Powiązane artykuły

25 komentarzy

 1. maria :

  ‘chleba i igrzysk!’ faktycznie, bo cala gmina, wrecz powiat, zyja turniejami pilki noznej z okazji jakiegos bzdurnego swieta… super, niech dzieciaki graja w pilke i uprawiaja sport, ale moze by tak napomknac o wiekszych inwestycjach, ktore maja miejsce na tym terenie? no i jak miala miejsce spektakularna zamiana stanowisk w GOZ w brochowie, a nowy wojt odbieral chleb swietnemu lekarzowi, to tez milczeliscie. ale o glupotach to sie rozpisujecie

  • Izabela Goryniak :

   Proszę czytać gazetę – w bieżącym wydaniu jest jak najbardziej tekst o zmianach w ośrodku. A tu po prostu zdjęcie dzieciaków. Tyle.

 2. maria :

  Szanowna Pani, za bardzo szanuje drzewa. Podobnie jak wielu innych mieszkancow powiatu, wiele informacji czerpie z internetu, badz tez sledze w jaki sposob wydarzenia zostaly przedstawione. I widze pewna nierownosc w doborze faktow albo Panstwo macie jakis inny, niezrozumialy filtr w opisie wydarzen dotyczcacych tej gminy (sytuacji w innych gminach nie znam az tak dobrze). Np. jaz w Tulowicach cos Wam mowi? ogromna inwestycja zakonczona sukcesem, a media milcza… w koncu igrzyska wazniejsze 😉

  • Izabela Goryniak :

   Nie wiem, czy Pani zauważyła, że jesteśmy tygodnikiem, a nie dziennikiem.
   Za wszelkie merytoryczne, a szczególnie obiektywne uwagi oczywiście bardzo dziękujemy, będziemy je rzecz jasna brać po uwagę.

 3. maria :

  moze to zaskakujace, ale tak, zauwazylam, ze wydajecie Panstwo tygodnik. nie mniej jednak – na stronie www mozecie umieszczac na biezaco wazniejsze informacje.
  (jednoczesnie, z calego serca popieram promocje kultury i sportu, zwlaszcza wsrod mlodziezy)

 4. Azzie :

  “Czwarta władza” w bardzo nieudolnym wykonaniu. Po co pisać o czymś co jest nie wygodne, skoro można zapychać ludziom głowy taką “papką”. Serio, Parafrazując piosenkę T.Love – “Jest super, więc o co wam chodzi?”. Pani Maria ma nieopisane szczęście, że jej komentarze wiszą pod artykułem, baaa… sama autorka na nie ripostuje :)
  Poprzednicy nie mieli szczęścia. Autorce zalecam pochylenie się nad internetową kindersztubą – komentarzy się nie usuwa psze Pani Redaktor.

  • Izabela Goryniak :

   To moja ostatnia odpowiedź w tym temacie, więc nie liczcie Państwo na kolejne emocje. Psze Pana/Pani – komentarze owszem, usuwa się – jeśli zawierają inwektywy, insynuacje, albo w ogóle niewarte są tego, aby na nie odpowiadać. Pan/Pani oczywiście ma na ten temat inne zdanie, więc nie Panu/Pani to tłumaczę, tylko innym czytelnikom. Pan/Pani – sądząc po stylu ciągle ten sam Pan/Pani – bez względu na to co napiszę ja i moi współpracownicy i tak już zaklasyfikował nas jako bandę nierzetelnych idiotów na usługach rozmaitych osób i nic tego zdania nie zmieni, więc nie zamierzam tracić czasu na tłumaczenia i wyjaśniania. Dyskutować można z ludźmi, którzy przyjmują argumenty. Cokolwiek jednak piszemy, piszemy pod własnym nazwiskiem. I tej uczciwości także Panu/Pani życzę, kończąc tę dyskusję.

   • Azzie :

    Pani Redaktor, przepraszam że podrażniłem ego. Nie miałem tego na celu, ale gdy posiejemy ziarno nigdy nie wiemy na jaki grunt padnie, co z niego urośnie.
    Uważa się Pani za dziennikarkę, więc niech się Pani w ten sposób, zachowuje. Inwektyw póki co nie zauważyłem w żadnym z komentarzy, nawet tych usuniętych. Mogę zaprezentować ekranowe zrzuty, bo dane mi było kilka złapać zanim je usunęliście.
    Mam prawo ocenić Pani pracę i to w jaki sposób Pani pisze, bo pisze pani tak, abym mógł to przeczytać. Mam prawo się nie zgadzać. Mam prawo używać pseudonimu, bo nie ważne kto pisze tylko o czym, i w jaki sposób pisze.
    Życzę więcej pokory, i traktowania czytelnika z należytym szacunkiem. Nie pani będzie decydować co i jak należy pisać.

 5. ktosiek :

  Zgadzam się z Panią, jednak możliwość wystawienia komentarza nie jest w Waszej gazecie nowością. Dając możliwość wypowiedzi musicie się liczyć zarówno z wygodnymi jak i niewygodnymi wpisami. Usuwanie komentarzy to cenzura, to co komuno wróć.

 6. mieszkaniec :

  Mario-
  o jazie nikt nie napisze, bo trzeba by wspomnieć o poprzednim Wójcie. Na dodatek dobrze wspomnieć. Takie zamówienie z Gminy nie wyjdzie. Jeśli nie wyjdzie zamówienie, to tekstu nie będzie.
  Sam jaz ma znaczenie wręcz strategiczne. Nie tylko poprawi stosunki wodne w części Puszczy. O tym jeszcze by napisano.
  Najważniejsze, że to ważna część wielkiej inwestycji w postaci zbiornika retencyjnego. No i tu pojawia się kłopot, bo nowe władze chyba nie bardzo wiedzą jak się za to zabrać. Wkrótce będzie za późno na wnioski inwestycyjne i przychylność decydentów. Lepiej zaprzepaścić wielką szansę na rozwój gminy niż przyznać, że kontynuuje się działo z poprzedniej kadencji. Przecież wszystko, co było, było złe.

 7. Jan :

  Jedyny inwestycje w naszej gminie, które zobaczymy w tej kadencji to te zapoczątkowane przez poprzednika. Idę o zakład, że nowa władze nie będzie w stanie zrobić nic więcej niż dać mieszkańców chleb i igrzyska…

 8. anonim :

  Szanowni Państwo , internetowi wyjadacze ,witam Was wszystkich .
  Obserwuję od jakiegoś czasu strony internetowe Naszych lokalnych gazet i jestem zdumiony tym co widzę. Zawiązała nam się grupa osób, która przy każdej możliwej okazji, gdy pojawia się wzmianka o Gminie Brochów próbuje przedstawić nowego Wójta w złym świetle, a nawet bym powiedział że ,, lud Naszej Gminy w sposób omyłkowy pozbawił urzędu Pana Andrzeja F.( dla przypomnienia od jakiegoś czasu Andrzej F.)”. Omyłkowo nie omyłkowo ale ponad 1 000 głosów więcej to chyba nie pomyłka wyborców tylko ogromna porażka.
  24 lata pracy dla społeczeństwa a Państwa przekonują tylko drogi. Wiadoma rzecz, również są potrzebne. Ale do rozwoju gmin wiejskich potrzeba również m.in. obiektów sportowych, opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa a nawet takich prostych rzeczy jak festyny , na które przychodzą masy ludzi.
  Do Pani Marii : aż tak bardzo interesuje Panią jaz w Tułowicach? Jeśli tak to przekona Pani mnie i innych mieszkańców jak bardzo Nam jest potrzebny zbiornik przeciwpowodziowy na rzece Łasicy??? Bo z tego co pamiętam to chyba nigdy nie było żadne gospodarstwo zagrożone zalaniem. A jak niektórzy dobrze wiedzą , kto wykupił ziemię wokół przyszłej lokalizacji inwestycji.
  nowy Wójt pozbawił chleba Naszego wspaniałego doktora… ach jaki żal. droga Pani. Prywatny folwark, gdzie ilość pielęgniarek i recepcjonistek wielokrotnie przewyższała ilość lekarzy. Godziny pracy nienormatywne , 5 godzin i do domku, kultura osobista doktora pozostawiająca wiele do życzenia, czekając w zimnej poczekalni aż PAŃSTWO Nas obsługujące napije się KAWKI można było gorzej się rozchorować. Czy była Pani w Naszym ośrodku po zmianie?? Dajcie szansę pokazać się kobiecie , bo jak czytałem ostatnio gazety to na kilka dni pracy wykonała co Pan Doktor nie zrobił przez kilka a może kilkanaście lat.
  Dlaczego do tej pory nikt nie zwrócił uwagi na ogromne problemy w Naszej gminie jak Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej oraz nie wspomnę o tym jak poprzedni miłościwie panujący Nam pan Andrzej F. zrobił przekręt za co ma postawione zarzuty prokuratorskie.
  Ale wiadomo, widzi się tylko to , co się chce widzieć. Pozdrawiam

 9. Jan :

  Prywatny folwark był ale nowy wójt robi dokładnie to samo. Wiadomo, że dr Gajda szedł ręka, w rękę w poprzednim wójtem. Ale co zrobił obecny? Zatrudnił swoją koleżankę w ośrodku zdrowia. W urzędzie stworzył stanowisko dla szefowej swojej kampanii. Jeżeli plotki dotyczące nowego sekretarza okażą się prawdziwe to będzie już przegięcie. Wygląda to tak jakby ekipa dorwała się do żłoba i teraz musi się nasycić.

  Nie chce bronic poprzedniego wójta. Skoro prokuratura postawiła mu zarzuty pewnie naruszył swoje uprawnienia. Ale nie zastanawialiście się Państwo, dlaczego ta sprawa wypłynęła przed wyborami?

  • z Plecewic :

   Przecież to oczywiste dlaczego wypłynęła przed wyborami. Nawet szczególną tajemnicą nie jest kto złożył donos do prokuratury i dlaczego.

 10. pati :

  A co powiecie na temat wczorajszych wyników wyborów uzupełniających? Dla mnie to szok, tym bardziej, że wszyscy obstawiali wygraną pana Kubiaka. A tu żółta kartka od mieszkańców dla nowej władzy. Co wy na to?

 11. anonim :

  Oooo proszę referendum. Grubo. Czy koleżanka to nie wiem. Ale wiem że ta Pani zarządza jeszcze inną przychodnią na terenie Naszego powiatu i to z sukcesem, przez kilka dni pracy zrobiła dużo więcej niż poprzednik. Stanowisko dla znajomej. Znajomy brał udział w konkursie na to stanowisko i nie mówił nic, jakoby doszło do wyboru osoby z polecenia. Popatrzmy kto został dyrektorami szkół i innych instytucji na terenie Gminy, kto odchodził na emeryturę i kto został przyjmowany na to miejsce.
  Do Krych 104 do 74.

 12. mieszkaniec :

  W takim razie to tylko nieistotny wypadek przy pracy? Gratuluję dobrego samopoczucia. Życzę sukcesów.

 13. Jan :

  @anonim, brednie piszesz i zamydlasz oczy. Zostało stworzone stanowisko o bardzo długiej nazwie, którego nie było i konkurs, gdzie brały udział dwie osoby wygrała Pani, która była szefową komitetu wyborczego Pana Wójta. O czym Ty mówisz? Jakie kompetencje tu decydowały?

 14. anonim :

  Jan – piszesz bzdury, tak samo jak z tym referendum. Do pracy na tym stanowisku chęć wyraziły 4 osoby, które posiadały odpowiednie kompetencje. Do następnego etapu przeszły 2. Wszystko było zachowane zgodnie z przyjętymi normami dotyczącymi wyboru osób na wolne stanowiska pracy. do tej pory , przez tyle lat pasowało Ci jak pracują urzędnicy, kto jest przyjmowany do pracy. Nie próbowałeś zwołać referendum??? Nowego Wójta zaufaniem obdarzyło ponad 1600 osób, które poszły na wybory. I myślisz że , uda Ci się zwołać referendum.
  Myślę , że jesteś jednym z tego KOLESIOSTWA , które ludzie pogonili , bo mieli dosyć. Niestety dojna krowa , w postaci GMINY BROCHÓW nie przynosi już dochodów , bo stanowisk nie mają. czas się z tym pogodzić.
  A , i jeszcze jedno. jednym z ostatnich osób, które zostały przyjęte przez Pana Andrzeja F. był Pan , który zajmuje się Gospodarką śmieciową, tam były pewnie zachowane wszelkie procedury przyjęć do pracy. Pozdrawiam

 15. Jan :

  To, że poprzednik według Ciebie traktował urząd jak dojną krowę, pozwala Wam robić to samo? To przypadek, że wygrała szefowa komitetu? Jakby wójtowi zależało na wyższych standardach nie zaczynałby od zatrudniania swojego najbliższego współpracownika. Był wakat na to stanowisko? Nie, nie było. Zostało zorganizowane pod tą panią. I nie mydl ludziom oczu. Idę o zakład, że sekretarzem także zostanie osoba blisko współpracująca z wójtem. Takie tu są standardy i takie to są nowe czasy 😉

 16. pati :

  Już ktoś wcześniej pisał a ja powtórzę jeszcze raz. Jeżeli jest to fachowiec, to dlaczego ma nie dostać pracy. Wiadomo było, że wójt Fijołek był zwolennikiem zatrudniania ludzi z naszej gminy. Jak rozejrzymy się dookoła to we wszystkich jednostkach podległych gminie pracują “tutejsi”.
  Czy to jest złe?. Ja uważam, że nie, tylko trzeba się uderzyć w pierś i przyznać się do tego ,że niemal każdy z nas coś tam wójtowi zawdzięcza. Obecni radni też zaistnieli dzięki Fiołkowi.
  A co do frekwencji to ogromną robotę zrobił radny z Brochowa, bo zaangażował młodzież, która nigdy nie chodziła do wyborów. Powinien być za to bardziej doceniony.

 17. anonim :

  @pati owszem, masz racje, Pan Andrzej przez tych kilka kadencji zrobił dużo dla Gminy, nikt chyba nie podważa tego. Ale dlaczego już po trzech miesiącach nowy Wójt zostaje skreślony przez niektórych , poczekajmy do końca kadencji, ludzie Mu zaufali. A co do Pana radnego z Brochowa, to chwała Mu za to że ma taką moc przebicia i dotarcia do ludzi. Myślę jednak, że głównym powodem tak dużej frekwencji była walka dwóch kandydatów , i tego jednego konkretnego , w którym społeczeństwo widziało przyszłość. A tutaj pod artykułem o turnieju dla dzieci mamy taką dyskusję osób , które po trzech miesiącach pracy chcą zwołać referendum.

 18. Jan :

  Nigdzie nie pisałem, że po trzech miesiącach 😉 niemniej jednak w wielu miejscach da się słyszeć takie głosy, że jeżeli tak będzie jak dotychczas to mieszkańcy nie będą czekać czterech lat. I ja się nie dziwie. Obawiam się, że gmina nie tylko się nie rozwinie ale zacznie się cofać…

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)