Wigilia pod bazyliką

echopowiatu_Brochow_wigilia2015 (12)

Po raz trzeci już mieszkańcy gminy Brochów uczestniczyli we wspólnej gminnej wigilii pod bazyliką. To spotkanie ma niezwykły charakter, bo angażuje wielu mieszkańców i organizacji. Wspólnie odbywa się lepienie pierogów, panie gotują barszczyk i postną kapustę, wiele osób przynosi wspaniałe ciasta. Z żadnego cateringu się tu nie korzysta. Strażacy przygotowują stoły, ktoś inny nagłośnienie, radni rozstawiają namioty, pomagają szkoły i pracownicy Urzędu Gminy – jednym słowem jest to wigilia naprawdę wspólna.
20 grudnia dopisało wszystko, na czele z pogodą. Zupełnie niezimowa temperatura skłoniła wielu mieszkańców do uczestnictwa w wigilii. Ale to niejedyny powód. Wszystko rozpoczęło się mszą świętą, podczas której proboszcz Paweł Olszewski nie krył zadowolenia z frekwencji – tylu mieszkańców gminy wypełniło bazylikę, że nie dało się zamknąć drzwi. Potem, już na placyku przed kościołem, wysłuchano życzeń złożonych przez wójta Piotra Szymańskiego i proboszcza. Następnie niezwykle atrakcyjne nagrody (sponsorzy dopisali) otrzymały z rąk wójta i przewodniczącego Rady Gminy dzieci biorące udział w wielkim konkursie na szopkę i kartę bożonarodzeniowo. Słowo „wielki” nie jest wcale na wyrost, bo prac było całe mnóstwo i niemal wszystkie dzieci w jakiś sposób zaangażowały się w uczestnictwo w konkursach. W świąteczny nastrój zebranych wprowadził chór ze Szkoły Podstawowej w Brochowie pod kierunkiem Martyny Drejzy. Dzieciaki z zapałem śpiewały kolędy, a do nich dołączali się mieszkańcy.
A potem była degustacja fantastycznych dań. Pierogi, kapusta z fasolą, czerwony barszczyk, fantastyczna zupa grzybowa z lanymi kluseczkami (a że o grzyby w tym roku nie był łatwo, więc żeby można było tę zupę ugotować, wielu mieszkańców gminy poświęciło własne zapasy suszonych podgrzybków), ciasta… Przy degustacji zaś rozmowy i spotkania często dawno niewidzianych znajomych.
Gminna wigilia była naprawdę znakomitym wstępem do przezywania świąt.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 71)

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. lecyns :

    Gdzie jest maria i eremita? :O Przecież Wigilia była już dawno, nawet za kadencji poprzedniego wójta! Wigilia to nie sukces przecież obecnego Wójta, bo On nie wprowadził Wigilii! Jak to możliwe że jak organizowana jest Wigilia, to jest pokazywany obecny Wójt a nie poprzedni?! Toż to skandal! Wigilia była już za Wójta Fijołka! Dlaczego nie protestujecie, gdzie jesteście, co z Wami?! Brońcie praw człowieka, bo przecież to skandal, że Wigilia przeszła też na kolejną kadencję!

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)