Z miłości do Japonii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Japonia i miłość do tego kraju była tematem spotkania autorskiego, które miało miejsce w piątek 16 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brochowie. Gościem biblioteki był Piotr Milewski, pisarz, wędrowiec, fotograf, autor książek „Dzienniki Japońskie. Zapiski z Roku Królika i Roku Konia” oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję”.

Czytelnicy i fascynaci kraju kwitnącej wiśni mieli okazję na 2 godziny przenieść się w odległe zakątki Japonii. Wszystko za sprawą opowieści i mapy, na której gość pokazał nam, gdzie zaczął swoją wielką życiową podróż, przedstawił miejsca, które miał okazję odwiedzić. Opowiedział o ludziach, tradycji, kulturze i życiu w Japonii. Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy – mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką.

Barwne i precyzyjne relacje autora słuchacze chłonęli, nie zwracając nawet uwagi na późne godziny wieczorne. Autor zaprezentował fotografie, które wykonał sam podczas podróży, najpierw zwiedzając ten kraj autostopem przez kilka miesięcy, by po trzech latach wrócić i zamieszkać w nim 9 lat.

Dla uczestników spotkania była to duża przyjemność poznać Piotra Milewskiego i jego twórczość!

Małgorzata Malejka

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)