Do Kamiona z rajdem Krawczyka

echopowiatu_rajd_rowerowy_Krawczka1

Jeszcze tylko kilka dni, bo do 10 sierpnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyjmuje zgłoszenia na XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. Rajd odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. W tym roku organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest Wakacyjny Paszport Aktywności.

Rajd wystartuje o godzinie 9.00 z placu Kościuszki, ale już od 8.00 czynne będzie biuro, w którym uczestnicy odbiorą certyfikaty uczestnictwa oraz pamiątkowe, w tym roku czerwone, koszulki. Rowerzyści będą mieli do pokonania 42-kilometrową trasę po ziemi sochaczewskiej. Peleton prowadzą komandorzy rajdu, a przejazd jest zabezpieczany przez policję, karetkę pogotowia i serwis techniczny. Szpaler rowerzystów wyjedzie z Sochaczewa ulicami Płocką, Gawłowską oraz Batalionów Chłopskich, przejedzie przez Juliopol, Młodzieszyn, Mistrzewice i Witkowice. Na dłużej cykliści zatrzymają się w Kamionie Poduchownym, gdzie organizatorzy rajdu przygotują piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Następnie peleton skieruje się z powrotem do Sochaczewa. Rozwiązanie rajdu zaplanowano około godziny 14.00 przy placu Kościuszki.

echopowiatu_rajd_rowerowy_Krawczka (1)

– Wakacyjny Paszport Aktywności jest projektem partnerskim z Miastem Sochaczew obejmującym kilka wydarzeń ujętych w spójną całość, promującą aktywność sportową i społeczną. Głównymi atrakcjami przedsięwzięcia są dwie imprezy, organizowane cyklicznie od 18 lat – Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar SOS „Zamek” oraz Rodzinny Rajd Rowerowy po Ziemi Sochaczewskiej im. Tadeusza Krawczyka – wyjaśnia ideę przedsięwzięcia jego pomysłodawca poseł ziemi sochaczewskiej, minister Maciej Małecki.

– Wielu starszych uczestników rowerowej imprezy ciepło wspomina patrona Rajdu, wspaniałego kolarza i wychowawcę, który wspierał zorganizowanie sochaczewskiego rajdu. Młodzi rowerzyści wiedzieli, że w warsztacie Tadeusza Krawczyka zawsze mogą liczyć na bezpłatną pomoc. O jego bezinteresowności przekonaliśmy się w czerwcu 2000 roku przygotowując I Rodzinny Rajd Rowerowy po Powiecie Sochaczewskim. Jego kombi wypełnione częściami zamiennymi wolno toczyło się za peletonem rowerzystów. Usterki pechowców naprawiał od ręki – wspomina minister Małecki. Dla uczczenia zasług Tadeusza Krawczyka, począwszy od II rajdu impreza nosi jego imię.

Kolarstwo dla Tadeusza Krawczyka było wszystkim. Znał się na tym doskonale. Doświadczenie zdobywał jako kolarz, potem trener i wychowawca młodych sportowców.

Od drugiej edycji Rodzinny Rajd Rowerowy, za zgodą pani Anny Krawczyk – żony pana Tadeusza – nosi jego imię. Pani Anna objęła też patronat nad imprezą, a wielką pomoc w organizację wnosi rodzina zmarłego. Przed startem każdego Rajdu spotykamy się przy grobie pana Tadeusza na sochaczewskim cmentarzu przy ulicy Traugutta. Wraz z rodziną zmarłego, komandorami i wiernymi uczestnikami Rajdu modlimy się za jego duszę – mówi koordynator imprezy Łukasz Gołębiowski. Tadeusz Krawczyk odszedł od nas 5 listopada 2000 r. w wieku lat 68.

W tym roku za sam udział w rajdzie, jak i w innych letnich aktywnościach można zdobyć atrakcyjne nagrody. Możliwe jest to dzięki projektowi Wakacyjny Paszport Aktywności, współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Brane pod uwagę będą wszelkie formy aktywności. Przykładowo: udział w obozie sportowym, zawodach, różnego typu imprezach i zajęciach, wejścia na obiekty sportowe takie jak basen, boisko. Podwójnie oceniana będzie aktywność o charakterze wolontariatu (np. współpraca z NGO przy organizacji różnych wydarzeń). Wystarczy pieczątka klubu, stowarzyszenia, fundacji, obiektu, organizatora lub załączony bilet, data i zapis, z jakiej formy aktywności uczestnik skorzystał.

Czyste druki paszportów można pobrać w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. W tym samym miejscu można składać wypełnione paszporty. MOSiR będzie je przyjmował do 11 września. Wśród najaktywniejszych posiadaczy paszportów wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody, które będą wręczone podczas spotkania podsumowującego projekt „Między Turniejem a Rajdem zdobywamy Wakacyjny Paszport Aktywności”, które odbędzie się pod koniec września.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Olimpijskiej 3. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 biorą udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 46 862-77-59. Regulamin rajdu i wnioski zgłoszeniowe znajdują się na stronach: www.maciejmalecki.pl, www.sochaczew.pl, mosir.sochaczew.pl oraz na profilu Facebooka imprezy. Skan zgłoszenia należy wysłać na adres: rajd.zapisy@interia.pl lub faxem na numer: 862-77-59. Zgłoszenie można dostarczyć również pocztą na adres: MOSiR, ul. Olimpijska 3, 96-500 Sochaczew.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek”, minister Maciej Małecki, Miasto Sochaczew, Sklep rowerowy „Od A do Z” pani Anny Krawczyk – żony patrona rajdu. W organizacji pomagają też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MOSiR i Dragon Fight Club Sochaczew. W tym roku impreza jest wspierana przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

um/red.

Foto – Tak prezentowali się na starcie uczestnicy ubiegłorocznej edycji rajdu

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)