DPS otrzymał nowe auto

echopowiatu_auto_dps

Zakup samochodu 9-miejscowego typu mikrobus przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich dla Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie” – to tytuł projektu zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe, w wyniku którego Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wzbogacił się o nowy samochód.

Jego wartość to 138 633 zł, z czego uzyskane dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 72 660 zł.

Otrzymane auto, znakomicie dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich ma usunąć barierę transportową, która uniemożliwia bądź bardzo utrudnia pełne uczestnictwo oraz dotarcie niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie na badania specjalistyczne, do szpitali, przychodni, turnusy rehabilitacyjne, zajęcia terapeutyczne.

Ponadto, mikrobus w jeszcze większym stopniu przyczyni się nie tylko do poprawy warunków prowadzonej działalności Ośrodka, ale też do wzrostu jakości i efektywności usług świadczonych dla podopiecznych placówki.

Nowy volkswagen, który posiada już placówka, samorząd powiatowy przekazał tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Symbolicznie kluczyki do auta mieszkańcom DPS wręczyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski w obecności Tadeusza Głuchowskiego, wicestarosty, Anny Ulickiej – członka Zarządu Powiatu, Andrzeja Kierzkowskiego – przewodniczącego Rady Powiatu, Wandy Dragan i Moniki Wideńskiej, wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Aby mieszkańcy na co dzień podróżowali bezpiecznie, samochód poświęcił ks. proboszcz Dariusz Kuźmiński. Radości nie krył też Konrad Jakubowski, dyrektor DPS. – Pozyskanie nowego samochodu jest dla nas bardzo dużym wsparciem, gdyż na co dzień nasi pensjonariusze korzystają z wyjazdów do różnych specjalistów w różnych miastach, nie tylko w Sochaczewie, pokonując wiele kilometrów. Tak przystosowane auto z pewnością jest dla nas bardzo dużym wsparciem, za co serdecznie dziękujemy.

Warto podkreślić, iż dofinansowanie z PFRON było możliwe dzięki zaangażowaniu i efektywnej pracy Wydziału Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)