Medale na Złote Gody

Państwo Wlazłowie

Początek 2018 roku będzie na pewno dla dziewięciu par małżeńskich z terenu gminy Iłów zapamiętany na długo. W styczniu otrzymały one medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji jubilatów dokonał wójt Roman Kujawa przy udziale kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marianny Robak.

Warto wiedzieć, że medal sankcjonujący zasadę trwałości małżeństwa wyrażoną w polskim prawie istnieje od roku 1960. Odznaczenia nadawane są przez Prezydenta RP na wniosek wojewody, jednak oficjalnego wręczania dokonują zwykle włodarze miast i gmin. Medal ma kształt sześciopromiennej, srebrzonej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże.  Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, dlatego świętuje się kolejne rocznice ślubu: od papierowej po diamentową. Złote gody to jeden z najpiękniejszych jubileuszy, a obchodzące go pary z pewnością zasługują na wyróżnienie za wytrwałość, oddanie, lojalność i poświęcenie. Doceniając naszych Jubilatów wójt Roman Kujawa oraz kierownik Marianna Robak odwiedzają ich w domach, by dokonać odznaczenia a także wręczyć listy gratulacyjne i skromne upominki od władz lokalnych. Podczas składania życzeń jubilatom przekazywane są też słowa uznania za tak długie, wspólne życie w małżeństwie.  Każda z takich wizyt jest także sposobnością do wspólnej rozmowy o życiu, pięknych i gorszych chwilach w małżeństwie oraz o bogatym doświadczeniu Jubilatów. – Wszystkim parom składamy najserdeczniejsze życzenia, by każdy kolejny dzień przynosił im same miłe chwile w gronie rodziny i przyjaciół – mówi wójt Roman Kujawa. Jubileusze obchodzili państwo: Czubakowie, Dąbrowscy, Kalińscy, Kuźmińscy, Mączkowie, Papierowscy, Staniaszkowie, Szymaniakowie, Wlazłowie.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 9)

Urząd Gminy

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)