Nowy samochód iłowskich policjantów

echopowiatu_iłów_samochód_policji

Z początkiem roku 2018 posterunek policji w Iłowie został wyposażony w nowy radiowóz. Zakup pojazdu współfinansowała gmina Iłów, której władze jeszcze w 2017 roku zdecydowały się wesprzeć to przedsięwzięcie. Wydatkowanie środków gminnych na ten cel wymagało jednak przemyślenia. W Iłowie na sfinansowanie oczekuje bowiem wiele zadań własnych.

Gminy, powiaty i województwa współpracują i wzajemnie się wspierają. W roku 2017 żaden samorząd powiatu sochaczewskiego nie podjął jednak takiego wysiłku, aby wesprzeć zakup radiowozu. Decyzji władz gminy Iłów przyświecały natomiast takie cele, jak usprawnienie działań lokalnej policji, a tym samym poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane na podstawie porozumienia z dnia 6.09.2017 pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu a gminą Iłów. Kwota dofinansowania wyniosła 40 tysięcy zł, tj. połowę ceny pojazdu. Wsparcie gminy umożliwiło wyposażenie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – posterunku policji w Iłowie w nowy samochód osobowo – terenowy oznakowany marki Opel Mokka (całkowity koszt zakupu: 81 017,00 zł.)

W poniedziałek 15 stycznia roku w auli Jana Pawła II SP w Iłowie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu użytkownikom. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele KPP w Sochaczewie, którą reprezentował komendant powiatowy Michał Safjański, funkcjonariusze posterunku policji w Iłowie, władze gminy z wójtem Romanem Kujawą, urzędnicy, gospodarze obiektu i zaproszeni goście.

Wójt gminy Roman Kujawa mówił, że samorząd widzi potrzebę podejmowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Jest to już 4 pojazd dla policji współfinansowany przez tutejszą gminę – dodał. Z kolei przedstawiciele policji nie kryli zadowolenia z otrzymanego wsparcia. Nowy samochód, który poprawi mobilność funkcjonariuszy, pozwoli im skuteczniej nieść pomoc – wyjaśniali.

Na zakończenie uroczystości przewidziano poświęcenie pojazdu i w tym celu jej uczestnicy udali się na parking przed aulą. Aktu poświęcenia z właściwą sobie staranną celebrą dokonał ksiądz Krzysztof Borucki. – Prosić będziemy, aby przez Opatrzność Bożą ten pojazd służył bezpieczeństwu mieszkańców – powiedział m.in. proboszcz parafii Iłów, który podkreślał wcześniej, że zawsze cieszy się, gdy w Iłowie dzieje się coś dobrego.

ug

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)