Otwarcie lasu w Gminie Iłów

echopowiatu_otwarcie_lasu

Sympatycy plenerowego spotkania pod nazwą „Otwarcie Lasu” spotkali się 3 czerwca w Hubertówce na terenie uroczyska leśnego Rzepki, by po raz siedemnasty otworzyć las dla gości, turystów i działkowiczów.

Jest to impreza na świeżym powietrzu, która stanowi coroczną tradycję w gminie. W sobotnie popołudnie można tu było miło spędzić czas w gronie swoich znajomych.

Zebranych powitali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Waldemar Czubiel oraz wójt gminy Iłów Roman Kujawa, który zaznaczył, że pierwszym punktem spotkania jest przekazanie symbolicznego klucza do lasu nowym gospodarzom. W tym roku otrzymali go państwo Monika i Krzysztof Kubiak, którzy niedawno kupili działkę w Budach Iłowskich. Nie są jeszcze na stałe związani z naszą gminą, jednak ten pierwszy, najważniejszy krok jest już za nimi.

Głos zabrał również Jan Chodubski ze skierniewickiego zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, który podziękował włodarzom za zaproszenie. Imprezie towarzyszyli również strażacy z Wiączemina Polskiego. Po uroczystym wręczeniu klucza na scenie pojawiły się kolejno zespoły – Bomble, Teraz My oraz Iłowiacy, przygotowani przez Małgorzatę Czubiel.

Nie zabrakło innych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję – była dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, stoisko z ozdobnymi krzewami i kwiatami, grochówka i pyszności z grilla. W godzinach wieczornych rozpalono ognisko, gdyż pieczenie kiełbasek to zwykle żelazny punkt programu tej imprezy. Stowarzyszenie „Aktywni Razem” przygotowało stoisko z materiałami promującymi ziemię iłowską i nie tylko. Każdy znalazł tu coś dla siebie.

Taka okazja jak „Otwarcie Lasu” jest też dobrym momentem do wspólnych rozmów, wymiany zdań na różne tematy. W międzyczasie trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu Maxi Play. Organizatorzy dziękując wszystkim uczestnikom spotkania zapraszają już za rok.

ug/red.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)