Pieniądze dla straży i policji

echopowiatu_Ilow_rada_gminy_marzec_2017

Na ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się tym razem w siedzibie nowej, wyremontowanej niedawno biblioteki gminnej, radni dokonali zaproponowanych przez wójta Romana Kujawę zmian w budżecie.

Jednymi z najważniejszych postanowień tej uchwały było przeznaczenie kwoty 40 tysięcy złotych na wsparcie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy zakupie samochodu osobowego (typu SUV terenowy oznakowany) dla posterunku policji w Iłowie. W ramach Funduszu Wsparcia Policji samorządy mogą przeznaczać sumy na zadania związane z bezpieczeństwem na ich terenie.
Radni postanowili również wspomóc zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Iłów. Zaplanowano na ten cel 160 000 zł.
Jak zwykle, część radnych narzekała na konieczność wspierania zakupów z zasobów gminy, które nie należą do jej zadań podstawowych. Jak mówił na to radny Przemysław Wasilewski, na takie przedsięwzięcia nie można jednak żałować pieniędzy, bo jest to inwestycja w ratowanie ludzkiego życia.
Za dobrą współpracę dziękował także policji Jan Kraśniewski, dyrektor likwidowanego Gimnazjum w Iłowie.
Komendant posterunku w Iłowie aspirant sztabowy Marek Jakubowski mówił, że ostateczna suma wartości samochodu będzie znana dopiero po przetargu, który ogłosi komenda wojewódzka, zaś wójt Roman Kujawa deklarował, że w przypadku zmiany wielkości wsparcia rada otrzyma dodatkowe propozycje.
wach

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)