Smaki dzieciństwa w Dniu Seniora

echopowiatu_dzie_seniora_Iw1

Domowe pączki to dla wielu z nas smaki dzieciństwa, które mogą się kojarzyć z babcią i dziadkiem. O takie właśnie wypieki zadbali organizatorzy uroczystości, która 24 stycznia odbyła się w auli im. Jana Pawła II Szkoły Podstawowej w Iłowie.

echopowiatu_dzie_seniora_Iw4

Tego dnia pracownicy i starsi uczniowie przygotowali nie tylko poczęstunek, ale i program artystyczny, na które zaprosili seniorów z lokalnego koła emerytów. Okazji do spotkania dostarczył przypadający w styczniu Dzień Babci i Dziadka, który jednak organizatorzy potraktowali znacznie szerzej jako Dzień Seniora.

W przedsięwzięcie, które było tradycją Gimnazjum, zaangażowali się nauczyciele – Jan Kraśniewski i Jolanta Kraśniewska. Część artystyczną wspólnie z młodzieżą przygotowała Monika Kurowska. Zaprezentowany program nawiązywał do okoliczności spotkania i z pewnością dostarczył gościom wielu miłych wrażeń.

echopowiatu_dzie_seniora_Iw3

Młode solistki wykonały piosenki Anny Jantar, które nie dość, że są melodyjne, to jeszcze przywołują czasy lat 70. Seniorzy usłyszeli m.in. „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat” oraz „Za każdy uśmiech Twój”, które z pewnością u wielu słuchaczy wzbudziły miłe wspomnienia.

Salwy śmiechu towarzyszyły natomiast popisom dwóch młodych aktorów, którzy wystąpili w skeczu pt. „Rehabilitacja”. Aleksander Napieracz jako lekarz i Piotr Dałkiewicz jako pacjent nie pozostawili przysłowiowej suchej nitki na polskiej służbie zdrowia. Absurdalne scenki pozwoliły seniorom z uśmiechem potraktować niektóre prawdziwe bolączki systemu opieki zdrowotnej.

echopowiatu_dzie_seniora_Iw2

Z kolei ze wzruszeniem seniorzy przyjęli występ Artura Chojnackiego, który w nowoczesnym, młodzieżowym stylu wykonał poruszającą piosenkę z własnym tekstem. Słowa tego utworu odnosiły się do roli i znaczenia seniorów, którym wielu z nas zawdzięcza opiekę, troskę, domowe smakołyki i ciekawe wspomnienia rodzinne. Kochamy ich także po prostu za to, że są.

Przed seniorami występowali także inni uczniowie oraz absolwenci gimnazjum, którzy uświetnili uroczystość wierszem i piosenką. Nie zabrakło „Sto lat”, podziękowań i miłych słów. – Takie spotkania są dla nas szczególnym wydarzeniem. Dziękuję organizatorom i wykonawcom za zaangażowanie w program przygotowany specjalnie dla nas – powiedziała Wiesława Zientara, przewodnicząca koła.

ug

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)