Wielki sukces małej szkoły

echopowiatu_Sp_Giyce2

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. I Armii Wojska Polskiego w Giżycach odnieśli wielki sukces w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu realizowanego w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Patronat honorowy nad konkursem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Dzięki bogatej, wieloaspektowej i spójnej formule projekt doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy: jesień, zima oraz wiosna. W każdym etapie nauczyciel realizuje ze swoim zespołem konkursowym 6 zadań: dwie lekcje, dwa konkursy, forum zdrowia oraz promocję.

echopowiatu_Sp_Giżyce (1)

Praca zespołowa

W szkole podstawowej w Giżycach powstały dwa zespoły. Zespół uczniów z kl. I „Zdrowe Ziarenka” w składzie: Eryk Gmurczyk, Marcin Kęska, Anita Kożuchowska, Adrian Paryszewski, Andżelika Przanowska, Karol Wosiński, koordynowany przez Małgorzatę Orzeszek zajął 2 miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół etapu jesiennego na 689 zarejestrowanych zespołów. Zgodnie z regulaminem konkursu jest to miejsce premiowane nagrodami. Nagrody oraz dyplomy wręczone zostaną naszym pierwszoklasistom po zakończeniu całego projektu. Nastąpi to prawdopodobnie we wrześniu 2018 r.  Zespół „Rumiane Jabłka” pod opieką Martyny Sieradzkiej, którego członkami są uczniowie z kl. II – Bartosz Orliński i z kl. III – Sandra Kęska, Natan Krawczyk, Kacper Tonecki, Adam Winnicki uklasyfikował się na 58 pozycji na 722 zgłoszone zespoły. To wielka radość, że zespoły z naszej szkoły zebrały wysoką liczbę punktów i zdobyły znaczące pozycje w rankingu, rywalizując z licznymi szkołami całej Polski. Najcenniejsza jednak jest zdobyta wiedza na temat zdrowego odżywiania, która pozwala na nabywanie właściwych nawyków żywieniowych i świadomą zmianę stylu życia. Obecnie „Zdrowe Ziarenka” i „Rumiane Jabłka” z wielkim zaangażowaniem realizują kolejne zadania etapu zimowego i zachęcają zainteresowanych do odwiedzenia strony www.aktywniepozdrowie.pl, na której można znaleźć wiele interesujących informacji odnośnie zdrowego żywienia i trybu życia.

Uczestnicy i organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania dyrektor Elżbiecie Kopka, rodzicom i wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie w realizacji zadań konkursowych.

sp

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)