Wójt zaprasza na dożynki

Dożynki

Wójt Roman Kujawa zaprasza wszystkich chętnych na Gminne Dożynki, w trakcie których odbędzie się również spektakl „Na Wiśle śpiewają oryle”.

3 września w Brzozowie Starym na boisku szkolnym odbędą się Dożynki Gminne. W programie Dożynek znajduje się spektakl plenerowy pt. „Na Wiśle śpiewają oryle – Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza” w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Projekt obejmujący cykl przedstawień, które w sezonie letnim 2017 r. realizuje Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wiąże się z faktem, że rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP „Rokiem Rzeki Wisły”. Prezentowane widowisko plenerowe opowiada o tradycji wiślanej i codziennym życiu mieszkańców terenów nadwiślańskich.

Spektakl, jak czytamy na stronie teatru, przypomni ludzi związanych z Wisłą i przybliży dzisiejszym mieszkańcom Mazowsza zanikającą kulturę nadrzecznych gmin. Scenariusz przedstawienia oparty jest na materiałach archiwalnych – edyktach królewskich, dawnych rozporządzeniach władz miejscowych, wydarzeniach zapisanych w kronikach i innych materiałach źródłowych oraz wspomnieniach mieszkańców nadwiślańskich gmin – m.in. historiach przesłanych do teatru w ramach konkursu „Opowiedz nam o Wiśle”.

Joanna Kudarewko

echopowiatu_oryle_Spiewają_na_wiśle

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)