Kiermasz w magicznym klimacie świąt

echopowiatu_kiermasz_boonarodzeniowy2

Bożonarodzeniowy kiermasz na stałe wpisał się w tradycję powiatu sochaczewskiego. Jego wyjątkowa, świąteczna atmosfera co roku przyciąga do hotelu Chopin w Sochaczewie mieszkańców naszego powiatu, a także wielu gości spoza. Szósta edycja powiatowego kiermaszu świątecznego „Boże Narodzenie na Mazowszu” zgromadziła w tym roku około 80 wystawców, którzy zaprezentowali unikalne wyroby będące dziełem ich rąk.

echopowiatu_kiermasz_boonarodzeniowy1

Wśród kolorowych stoisk, w świątecznym klimacie, otulając zapachem pierników i ciepłą atmosferą świąt Starostwo Powiatowe w Sochaczewie w minioną niedzielę, 10 grudnia po raz kolejny zaprosiło na niepowtarzalny i wyjątkowy kiermasz mieszkańców powiatu i nie tylko.

Powiatowy kiermasz świąteczny stał się już tradycją i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno twórców, jak i licznie odwiedzających gości. Swoje wyroby zaprezentowało około 80 wystawców z powiatu sochaczewskiego, ale także powiatów ościennych – województwa mazowieckiego, ale też łódzkiego. Byli wystawcy z odległego Tomaszowa Mazowieckiego. Każdego roku przybywa osób i instytucji, które chcą zaprezentować swoje rękodzieło. Swoje stoiska z ozdobami mieli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, a także dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie oraz harcerze. Świątecznymi wypiekami kusiły nasze powiatowe szkoły: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół w Teresinie.

echopowiatu_kiermasz_boonarodzeniowy4

– Jestem niezmiernie szczęśliwa, że spotykamy się tu już po raz szósty i co roku w coraz większym gronie. Zależy nam, by kultywować piękną polską tradycję i tym samym promować lokalnych twórców, doceniając ich niepowtarzalne artystyczne dzieła, które łączą tradycję, sztukę ludową ze świętami, które czcimy jako chrześcijanie – mówiła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, witając wszystkich przybyłych.

W kiermaszu, obok organizatorów – Jolanty Gonta, starosty, Tadeusza Głuchowskiego, wicestarosty, Urszuli Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji oraz przedstawicieli Hotelu Chopin, udział wzięli także m.in. lokalni samorządowcy, w tym Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, Adam Orliński, radny sejmiku województwa mazowieckiego, Anna Ulicka, członek Zarządu Powiatu a także wójtowie gmin czy też radni powiatowi i miejscy. Goście na scenie wspólnie ze zgromadzonymi zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy” a ze świątecznym koncertem wystąpili również uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Podczas kiermaszu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze stoisko wystawiennicze. Laur trafił do Anety Kusiak z Kromnowa w gminie Brochów, która zachwyciła nie tylko wspaniałymi dziełami ceramicznymi i charakterystycznymi stroikami, ale również naturalnym, utrzymanym w tonacji leśnego klimatu stoiskiem. Artystka otrzymała puchar starosty oraz pamiątkowy dyplom.

echopowiatu_kiermasz_boonarodzeniowy3

Dla zwiedzających przygotowano degustację świątecznych potraw, o którą tradycyjnie zadbała kuchnia hotelu Chopin.

Kiermasz stworzył wielu gościom okazję do nabycia oryginalnych upominków świątecznych takich, jak pięknie zdobione, ułożone w różne formy pierniki czy własnoręcznie wykonane akcesoria dziecięce, zabawki, szydełkowe bombki a także inne ozdoby choinkowe, biżuterie, obrazy i ceramiczne cudeńka. Usatysfakcjonowani powinni czuć się zapewne ci goście, którzy przyszli szukając inspiracji i pomysłów na odświętne udekorowanie domu. Unikatowe stroiki, wykonane z różnych materiałów choinki, wianki, świeczniki czy anioły, które mogli zakupić na powiatowym kiermaszu na pewno spełniły ich oczekiwania.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)