Młodzi, zdolni, rzetelni

echopowiatu_konkurs_mlodych_dziennikarzy

30 gazetek szkolnych, kilkadziesiąt artykułów, wiele atrakcyjnych nagród – to wszystko w ramach konkursu dziennikarskiego „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. W tym roku po raz 13. poznaliśmy młodych, rzetelnych dziennikarzy powiatu sochaczewskiego.

Oprócz nagród rzeczowych, zwycięzcy najlepszych artykułów będą mogli przeczytać swój tekst w wakacyjnych wydaniach Echa Powiatu, które sprawuje patronat medialny nad konkursem, fundując też nagrody.- Cieszę się, że tylu uczniów bierze udział w konkursie, że młodzież może w szkołach rozwijać swe dziennikarskie pasje i zainteresowania. Kolejna edycja świadczy o tym, że chcecie i lubicie pisać. Gratuluję zwycięzcom – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski, który wręczał nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu.
Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Szkołę Podstawową w Budkach Piaseckich i Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu. W tym roku komisja w składzie: Anna Syperek, Agnieszka Mijakowska, Krystyna Koprowska-Mitek i Andrzej Wach oceniając gazetki i artykuły była zgodna. Jeśli chodzi o artykuły, przeważały tematy historyczne. W tym roku wpłynęło sporo artykułów ze szkół, w których nie istnieją gazetki szkolne, jak choćby z Gimnazjum w Wymysłowie czy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sochaczewie a to znaczy, że mimo braku wydawania gazetek rozwijana jest pasja dziennikarska uczniów.
Uczniowie biorący udział w konkursie dziennikarskim każdego roku mogą liczyć na ciekawe, atrakcyjne nagrody, które m.in. pomagają im w pracy dziennikarza. W tym roku, oprócz Starostwa nagrody fundowali: wójt gminy Teresin Marek Olechowski, wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk-Połubińska, wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka, wójt gminy Iłów Roman Kujawa oraz SPEC SPAW Krzysztof Mijakowski i Echo Powiatu. Organizatorzy, doceniając zaangażowanie nauczycieli w pracę z młodzieżą nad wydawaniem numerów gazetek, przygotowują też upominki dla opiekunów najlepszych pism.

Wyniki konkursu
Prace indywidualne:
Szkoły podstawowe
I – Patrycja Mezińska – Szkoła Podstawowa w Teresinie
II – Zofia Garbacz – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie
III – Wojciech Bołoz – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie
III – Aleksandra Kotlińska
Wyróżnienie: Piotr „Lachowicz – Szkoła Podstawowa w Kapturach
Nagroda Echa Powiatu: Michał Ambroziak – Szkoła Podstawowa w Kapturach – artykuł „Ciekawe spotkanie z myśliwym”

Gimnazja
I – Kacper Skwarek – Gimnazjum w Szymanowie
I – Wiktoria Trzcińska – Zespół Szkół w Kozłowie Szlacheckim
II – Patrycja Zielonka – Gimnazjum Młodzieszyn
III – Aleksandra Kwiatkowska – Gimnazjum w Wymysłowie
Nagroda „Echa Powiatu”: Karolina Łasica – Gimnazjum w Szymanowie

Prace zespołu redakcyjnego:
Szkoły Podstawowe
I – „Iłowiaczek” – SP Iłów
II – „Minutka Nowinek” – SP Budki Piaseckie
III– „Zygzak” – SP Brzozów
III – „Żaczek” – SP Kaptury
Wyróżnienia: „Kufer” – Zespół Szkół w Kozłowie Szlacheckim oraz „Szkolne Wieści” – Szkoła Podstawowa w Paprotni
Nagroda specjalna: „Trójwieści” – Szkoła Podstawowa Nr 3 Sochaczew – nagrodę ufundował Krzysztof Mijakowski – firma SPEC-SPAW z Plecewic.

Gimnazja
I – „Wieści ze Szlaku” – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie
Wyróżnienia: „Styk” – Gimnazjum w Młodzieszynie oraz „Kapsel” – Gimnazjum w Teresinie
Nagroda specjalna: Młodziesz” – Gimnazjum w Młodzieszynie oraz Cichacz 2 – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie

AS

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)