Dzień dla zdrowia

echopowiatu_Mlodzieszyn_dzien_zdrowia

12 marca po raz pierwszy w gminie zorganizowano Dzień Kobiet – Dzień dla zdrowia. Impreza miała przede wszystkim charakter profilaktyczny – można było wykonać nieodpłatnie szereg badań, a także oddać krew i zostać dawcą szpiku. Dzień dla zdrowia połączony był z MOTOSERCEM, czyli akcją motocyklistów organizujących zbiórki najcenniejszego daru.
Już od rana pod Gminnym Ośrodkiem Kultury stał mammobus, w którym panie z programu profilaktycznego (w wieku 50-69 lat) mogły nieodpłatnie wykonać badania. Ponieważ pojawiły się także młodsze kobiety, które chciały skorzystać z mammobusu, wójt Monika Pietrzyk-Połubińska zdecydowała, że Urząd zapłaci za niefinansowane z programu NFZ przypadki. Ponadto można było skonsultować się z pracownicami sochaczewskiego Sanepidu, które mierzyły palaczom zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, wykonać podstawowe badania, jak pomiar ciśnienia i poziomu cukru, dowiedzieć się, jak samodzielnie wykonywać proste i skuteczne ćwiczenia rehabilitacyjne. Wszystkie badania i konsultacje były oczywiście nieodpłatne. – Dzisiejsza impreza to początek – powiedziała wójt Młodzieszyna. – Na pewno będziemy to kontynuować w następnych latach. Mieszkanki były bardzo zadowolone, ponieważ bez kolejek mogły zrobić sobie badania – na przykład poziomu cholesterolu, trójglycerydów czy glukozy. Dziś nie było nas tu dużo, ale wszyscy wyszli zadowoleni. Mam nadzieję, że kolejne edycje Dnia zdrowia zgromadzą znacznie więcej osób.
Po zakończeniu części profilaktycznej zaczęła się rozrywkowa – można było podziwiać występy młodych tancerzy, wziąć udział w kwiatowej loterii, obejrzeć przedstawienie teatralne. Na zakończenie odbyło się spotkanie z Marciem Orzechowski, autorem książki „Pocztówki z Młodzieszyna”.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)