Festyn w Kamionie

echopowiatu_kamion_festyn

W niedzielę 14 czerwca w Szkole Podstawowej im. gen. brygady Franciszka Włada w Kamionie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu były organizacje z Kamiona – Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet, Szkoła Podstawowa, Spółka Leśno-Gruntowa Wsi i Ochotnicza Straż Pożarna.

Część oficjalną rozpoczęła Anna Cieślak, która w imieniu organizatorów powitała wszystkich gości i wręczyła podziękowania darczyńcom sponsorującym festyn. Serdeczne życzenia wszystkim dzieciom przekazali Hanna Stobiecka – prezes  Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet  i dyrektor szkoły Marek Kujawa. Na część artystyczną złożył się występ grupy gitarzystów z Centrum Kultury „Wisła” z Wyszogrodu oraz premiera sztuki „Kopciuszek” w wykonaniu pań ze Stowarzyszenia. W przedstawieniu gościnnie wystąpiła wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk-Połubińska, wcielając się w rolę królowej i Marek Kujawa w roli króla. Przedstawienie podobało się wszystkim obecnym, a było ich naprawdę dużo, za co organizatorzy festynu bardzo dziękują. Nie zawiedli również uczniowie, którzy mimo niedzieli odwiedzili swoją szkołę, dziękując gromkimi brawami rodzicom za występ.

Po części artystycznej na terenie wokół szkoły można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów festynu. Wśród dzieci największą popularnością cieszył się klaun „APSIK”, dmuchane zjeżdżalnie, wielkie bańki mydlane, wyścigi na szczudłach i dwuosobowych nartach, darmowa loteria fantowa. Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy festynu mogli się poczęstować watą cukrową, kiełbaskami z grilla, ciastami, sokami owocowymi i warzywnymi, słodyczami oraz kawą i herbatą.

Rozstrzygnięto konkurs cukierniczy, specjalna komisja wybrała  najładniejsze, najsmaczniejsze ciasta przygotowane przez rodziców dzieci z miejscowej szkoły. Nie zabrakło też emocji sportowych. Tradycyjnie rozegrany został bieg na „Milę Kamiońską”. Uczestnicy startowali w następujących kategoriach: dziewczęta klas „0” – III, chłopcy klas „0” – III, dziewczęta klas IV – VI, chłopcy klas IV – VI, kobiety, mężczyźni. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, a na zdobywców miejsc drugich i trzecich czekały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

W programie znalazło się  również coś dla wielbicieli czworonogów. Iwona Nowak z fundacji „Amigo” przeprowadziła zajęcia z dogoterapii.

Cała impreza została sfinansowana głównie przez Urząd Gminy w Młodzieszynie w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet zadania publicznego pod nazwą „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia „Rodzinnego Dnia Dziecka”, organizatorzy składają serdeczne podziękowania

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)