Nowy sprzęt dla OSP

echopowiatu_nowy_sprzęt_OSP_Młodzieszyn

W poniedziałek 18 września w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie odbyło się spotkanie, na którym wójt gminy Monika Pietrzyk przekazała jednostkom OSP z terenu gminy sprzęt ratowniczy, na zakup którego pozyskano fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja wyniosła 29 846 zł a wartość zakupionego sprzętu to 59 692 zł.

W spotkaniu uczestniczył również Adam Orliński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który, jak mówiła wójt Pietrzyk, zawsze wspiera lokalne inicjatywy i druhów strażaków z Gminy Młodzieszyn.

W ramach zadania zakupione zostały 22 komplety specjalnych ubrań typu Nomex, chroniących przed ogniem, temperaturą, zimną wodą, czynnikami chemicznymi itp. Zakupiono także motopompę pływającą, blisko 50 odcinków węży, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, przecinarkę do stali i betonu, lancę gaśniczą, piłę do drzewa i pompę szlamową.

Jak mówili Adam Orliński i Monika Pietrzyk, zakupiony sprzęt niewątpliwie poprawi stan wyposażenia gminnych jednostek OSP. Wierzymy, że przyczyni się to do zwiększenia ich możliwości bojowych, a co za tym idzie wzrośnie bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

red.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)