Pół wieku miłości

echopowiatu_malzenstwa_mlodzieszyn

 

„Tylko serce czyste może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo”

Jan Paweł II

Złote Gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe trudności, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

W czwartek, 12 stycznia siedem par małżeńskich z terenu gminy Młodzieszyn świętowało jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Byli to państwo Regina i Władysław Dadak, Danuta i Józef Owczarzak, Stanisława i Stanisław Woźniak, Wanda i Henryk Wojciechowscy, Zofia i Jan Bednarek, Krystyna i Józef Dadak, Wanda i Zygmunt Klocek. Ze względu na stan zdrowotny pana Zygmunta Klocka ostatnia z par nie mogła uczestniczyć w tej uroczystości, została zatem odznaczona w domu.

Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania i życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i długich lat życia spędzonych razem oraz dalszych wspaniałych dni wszystkim Jubilatom złożyły wójt gminy Monika Pietrzyk i przewodnicząca Rady Gminy Joanna Zimniak
Wójt Monika Pietrzyk dokonała uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilatom wręczono także pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz słodkości. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.

Klimat tego święta umilił swym śpiewem chór z Gimnazjum w Młodzieszynie pod kierunkiem dyrektora Dariusza Kosińskiego oraz kabaret dzieci ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie z dyrektor szkoły Małgorzatą Malczewską.

Szanownym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

Urząd Gminy

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)