Rok w GOK w Młodzieszynie

echopowiatu_gok_modzieszyn

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Hetman przedstawiła zebranym osiągnięcia GOK w ubiegłym roku. Atrakcyjny pokaz multimedialny był uzupełnieniem nowej, wykonanej w formie fotoalbumu kroniki GOK, którą obecni uznali za wyczerpującą i w interesujący sposób przedstawiającą codzienne życie ośrodka.

A jest ono bardzo urozmaicone, bo w roku 2016 GOK przygotował aż 61 wydarzeń i imprez kulturalnych. Wśród najważniejszych i najpopularniejszych dyrektor Hetman wymieniła m.in. finał WOŚP organizowany przez wójt Monikę Pietrzyk, wieczór kolęd z Herodami, Bal Seniora, ferie w GOK, bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży, warsztaty robienia palmy wielkanocnej, warsztaty kulinarne – pieczemy mazurki, XX Mazowiecki Przegląd Twórczości Plastycznej „Wiktoriany 2016”, Noc Świętojańską z puszczaniem wianków, występami grupy wokalnej Piotra Milczarka i tańcami przy ognisku, wakacje w GOK, wieczór piosenki biesiadnej przy kociołku węgierskim, Lato w Młodzieszynie z Radiem Sochaczew, zabawę terenową „Wyprawa do wróżek” z ogniskiem, I Historyczny Rajd Rowerowy, Młodzieszyńskie czytanie „Quo Vadis”, „Podchody z historią w tle”, wieczór poetycko-muzyczny „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, Andrzejki, XIII Gminny Konkurs Plastyczny „Karta na Boże Narodzenie i Nowy Rok”, gminną Wigilia i spotkania sylwestrowe.

Wiele było również spotkań i szkoleń dokształcających, spotkań z historią, wyjazdów do teatrów, wycieczek i spektakli w Młodzieszynie. Przez cały rok prowadzone było wiele stałych zajęć dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Były to m.in. zajęcia muzyczne, wokalne i taneczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia fitness dla pań, wokalne dla dorosłych – Dens Babki; samoobrony ju-jitsu, teatralne, ceramiczne i plastyczne Kuźni Artystycznej. Radni i sołtysi zaaprobowali też i wypełnili ankietę dotyczącą propozycji organizacji w przyszłym roku obchodów 100 rocznicy niepodległości.

Andrzej Wach

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)