Zawsze razem na dobre i złe

8-1-12

Diamentowe i Złote Gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 60 i 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe trudności, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Trzynaście par małżeńskich z terenu gminy Młodzieszyn zostało przedstawionych do dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na uroczystość wręczenia, która odbyła się w czwartek 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie, przybyło 11 z nich.

Warto tu wspomnieć, że dwie pary świętowały Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego,
byli to Państwo Janina i Edward Mikołajewscy oraz Irena i Mieczysław Sobierajowie.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali Państwo: Wiesława i Ryszard Bryńscy, Zofia i Henryk Szymerscy, Zofia i Franciszek Orlińscy, Marianna i Lech Wieczorkowie, Jadwiga i Włodzimierz Brzezińscy, Barbara i Stanisław Świetliccy, Stanisława i Józef Pińkowscy, Irena i Ryszard Basiorowie, Jolanta i Stanisław Jasińscy, Danuta i Wacław Kacprzakowie, Jadwiga i Jan Gorsiakowie. Niestety Państwo Sobierajowie i Gorsiakowie nie uczestniczyli w tej uroczystości ze względu na stan zdrowia i zostaną odznaczeni w domu.

Wójt gminy Monika Pietrzyk wraz z Joanną Kisiołek, radną rady gminy złożyły dostojnym jubilatom gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania oraz życzyły zdrowia, szczęścia, pomyślności i jeszcze długich lat życia spędzonych razem.

Następnie wójt dokonała uroczystego aktu dekoracji. Jubilatom wręczono odznaczenia, listy gratulacyjne, kwiaty i słodycze. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.

Dodatkowo klimat tej uroczystości uświetniła swym koncertem Joanna Rolewska, śpiewając utwory Anny German. Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

Urząd Gminy

Barbara i Stanisław Świetliccy

8-1-1

Danuta i Wacław Kacprzakowie

8-1-2

Irena i Ryszard Basiorowie

8-1-3

Jadwiga i Włodzimierz Brzezińscy

8-1-4

Janina i Edward Mikołajewscy

8-1-5

Józef i Stanisława Pińkowscy

8-1-6

Marianna i Lech Wieczorkowie

8-1-7

Stanisław i Jolanta Jasińscy

8-1-8

Wiesława i Ryszard Bryńscy

8-1-9

Zofia i Franciszek Orlińscy

8-1-10

Zofia i Henryk Szymerscy

8-1-11

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)