Zażalenia podejrzanych w sprawie DPS Młodzieszyn

dps 2

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie do niedawna uchodził za wzorcową placówkę tego typu. Co prawda krążyły co jakiś czas informacje o niedociągnięciach i nieprawidłowościach tam występujących. Brak było jednak konkretów, wiec tak naprawdę nie wiadomo było o co chodzi. W dniu 21 stycznia 2014 roku opinię społeczną zelektryzowała wiadomość o wejściu tam funkcjonariuszy wydziału ds. walki z korupcją Wojewódzkiej Komendy Policji w Radomiu oraz policjantów Komendy Powiatowej w Sochaczewie.  

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska  powiedziała wówczas, że zarzuty przedstawiono czterem osobom. – Wobec 2 osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze nieizolacyjnym w postaci dozoru policji, poręczenia   majątkowego w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakazu zajmowania określonych stanowisk. Dwa wnioski o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Sochaczewie. 23 stycznia, sąd zdecydował o aresztowaniu Justyny N.-S. , dyrektor DPS Młodzieszyn oraz Elżbiety G., głównej księgowej.

24 stycznia zarzuty zostało przedstawione także Barbarze B., dyrektor PCPR. Barbara B. przyznała się do zarzucanych jej czynów, czyli poświadczania w dokumentach nieprawdy w celu osiągania korzyści przez inne osoby. Wobec dyrektor PCPR zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zajmowania stanowiska dyrektorskiego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. zł.

Wszystkie osoby, którym postawione zostały zarzuty, składały zażalenia na zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze. Sąd odwoławczy utrzymał w mocy areszty tymczasowe dla dyrektor i kasjerki DPS. We wtorek, 18 marca odbędzie się posiedzenie sądu w sprawie zażalenia Barbary B. na dozór policyjny i poręczenie majątkowe oraz Elżbiety R. na poręczenie majątkowe. W piątek, 14 marca miało też miejsce posiedzenie sadu w sprawie zażalenia Ireneusza K. na zatrzymanie przez policję na 48 godzin. O postanowieniach sądu w tych sprawach za tydzień.

W ubiegłym tygodniu Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie przesłała do płockiej prokuratury zawiadomienie złożone przez radnych PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego. Mowa jest w nim „(…) o możliwości popełnienia przestępstwa przez wicestarostę Powiatu Sochaczewskiego Pana Janusza Ciurę w postaci niedopełnienia przez niego, jako funkcjonariusza publicznego, obowiązku złożenia doniesienia o możliwości popełnienia licznych przestępstw w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.(…)”.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)