Kanalizacja deszczowa w Kozłowie Biskupim

echopowiatu_kanalizacja_deszczowa_Kozlow_Biskupi

Aktualnie w Kozłowie Biskupim wykonywany jest drugi etap budowy kanalizacji deszczowej, który obejmie następujące ulice: Piękną, Sosnową, Olimpijską oraz Złotą.

W obrębie tych ulic po każdym większym deszczu gromadzi się woda, która utrudnia korzystanie z dróg, podtapia piwnice, przedostaje się na podwórka. Doskonale można to zauważyć w tym roku, kiedy opadów jest więcej. W roku ubiegłym został wykonany wylot kanału deszczowego do Bzury oraz zakryty odcinek o średnicy 800 mm od wylotu do wysokości cmentarza. W drugim etapie zostaną wykonane wpusty uliczne we wspomnianych ulicach, studnie osadnikowe oraz kanały, którymi woda zostanie odprowadzona do wykonanego wcześniej odcinka. Budowę realizuje wyłoniony w przetargu wykonawca ZPUH MELBUD Andrzej Zieliński z Sierakowic Prawych za kwotę 730 803 zł. Firma ta zrealizowała w ubiegłym roku poprzedni odcinek kanalizacji. Przewidujemy wykonanie tej inwestycji do 30 listopada 2017 r.

Proszę o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami w ruchu, które będą występowały w rejonie wykonywania prac, a szczególnie proszę o szczególną opiekę nad dziećmi, które są zwykle bardzo zainteresowane pracami budowlanymi.

Maciej Mońka

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)