Medale za długoletnie pożycie

????????????????????????????????????

 

19 stycznia w Sali Ślubów Urzędu Gminy Nowa Sucha odbyła się piękna i podniosła uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Wraz z zasłużonymi jubilatami w urzędzie zjawili się członkowie ich rodzin, aby wspólnie przeżyć wzruszające momenty. Zebranych powitał wójt Maciej Mońka, który wyraził swój podziw dla wytrwałości jubilatów. Podziękował za wspaniałe i wyjątkowe świadectwo wierności, szacunku i miłości małżeńskiej. Podkreślił również, że takie pary są powodem do ogromnej dumy i powinny być przykładem dla młodych pokoleń.

Każda z obecnych na uroczystości zasłużonych osób otrzymała medal Prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Dekoracji jubilatów dokonał wójt Maciej Mońka. Jubilatom wręczono również legitymacje oraz kwiaty.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim, którzy zachwycili pięknym wykonaniem dawnych przebojów, grą na instrumencie, wierszami i życzeniami, za co oczywiście zostali nagrodzeni brawami.
Jak przystało na tak piękną okoliczność, nie zabrakło również toastu i gromko zaśpiewanego „Sto lat” oraz wspólnych zdjęć. Przy poczęstunku zebrani wymieniali się wspomnieniami oraz dzielili się doświadczeniami dotyczącymi szczęśliwego pożycia małżeńskiego.

Na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Suchej Prezydent RP Andrzej Duda przyznał pamiątkowe Medale za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom:

Wiesław i Sabina Cieślakowie
Eugeniusz i Janina Ciupińscy
Władysław i Lucyna Gańkowie
Marian i Kazimiera Głażewscy
Józef i Alina Kapustowie
Jerzy i Zofia Lepkowie
Teodor i Janina Maciejewscy
Zdzisław i Jadwiga Maciejewscy
Waldemar i Barbara Mikulscy
Józef i Zofia Mitręgowie
Roman i Sabina Sobczakowie
Marian i Alina Targaszewscy

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wzajemnego szacunku, odpowiedzialności, cierpliwości, umiejętności wybaczania. Jesteście Państwo dla innych wspaniałym przykładem tego, że małżeństwo na całe życia jest możliwe i wspaniałe, że to się udaje. Jesteście świadectwem, że miłość przezwycięża wszystkie przeszkody i trudności. Chcemy od Was czerpać taką pozytywną inspirację. W dzisiejszych czasach Wasze doświadczenie, naznaczone różnymi przejściami, uczy młodsze pokolenie, jak powinno być w życiu, jakie wartości powinny być najważniejsze. Dziękujemy za trud włożony w wychowanie dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego otoczenia i całej naszej Gminy.
Życzymy dalszych, długich i szczęśliwych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, rodzinnego ciepła i miłości bliskich. Niech ta szczególna rocznica stanie się okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Uroczystość jubileuszu długoletniego pożycia par małżeńskich organizowana jest w naszej gminie co roku. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich małżonków, którzy w tym roku obchodzić będą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego oraz do ich rodzin o zgłaszanie tego faktu osobiście w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Suchej pokój nr 20 lub telefonicznie (46) 861 20 51 wew. 39.

Autor: Anna Zatorska – z-ca kierownika USC

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
Zdjęcia –Studio VIP

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)