Piękne bramki dały zwycięstwa

Promyk-Zaborowianka

Miniony weekend na boisku w Nowej Suchej obfitował w bramki niezwykłej urody i co ważne dające zwycięstwa.

Warszawska „A” klasa

Promyk Nowa Sucha – Zaborowianka Zaborów 3:1 (1:0)

Bramki: Marcin Jaworski, Artur Rogala, Marcin Gajda

Promyk przed tym meczem tracił do Zaborowianki 7 punktów i jeśli myślał o gonieniu rywali to musiał to spotkanie wygrać. Mecz lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Sebastiana Grefkowicza. Na szczęście obyło się bez straty bramki, a nawet udało się zdobyć jedną przed przerwą. W polu karnym sfaulowany został Artur Rogala, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Jaworski. Drugą połowę także lepiej rozpoczęła Zaborowianka, która tym razem strzeliła bramkę. Piłkarze z Nowej Suchej mieli jednak w swoich szeregach Artura Rogalę (na zdjęciu), który świetnym uderzeniem z 25 metrów dał swojemu zespołowi ponowne wyjście na prowadzenie. Po tej bramce gości dobił jeszcze Marcin Gajda ustalając wynik meczu na 3:1.

Skład: S. Grefkowicz, T. Mikulski, M. Mikulski, Sikorski, Jaworski, Dąbrowski, Pacholski, M. Gajda, Danowski (Maciak), Tabara (Marcinkowski), Rogala (Zienkiewicz).

Liga Młodzików rocznik 2002

Promyk Nowa Sucha – FC Komorów 3:1 (1:0)

Bramki: Adrian Jaworski 2, Paweł Księżak

Podobny przebieg do meczu Seniorów miał mecz Młodzików. Początkowo mimo kilku dogodnych okazji żadnej z drużyn nie udawało się zdobyć bramki. W końcu na indywidualną akcję zdecydował się Adrian Jaworski i pięknym strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi. Po przerwie równie piękną bramkę zdobył zawodnik gości i mieliśmy 1:1. Kapitan drużyny Młodzików postanowił wtedy wziąć sprawy w swoje ręce i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Praktycznie do końca spotkania młodzi zawodnicy Promyka musieli drżeć o wynik, ale sytuację uspokoił Paweł Księżak strzelając bramkę na 3:1 i ustalając wynik meczu.

Skład: Felczak, Kościug, Sobczak, Kowalski, Jaworski, Felczyński, Mikulski, P. Księżak, Jażdżyk. Grali także: Piotrowski, Gronecki, Drązikowski, M. Księżak, Szczepaniak.