XI Cross Country w Kurdwanowie

echo-powiatu-xv-cross-country-kurdwanow-nowa-sucha (5)

Już po raz jedenasty na pola kurdwanowskie zjechali się motocykliści, amatorzy jednośladów i quadów oraz mieszkańcy gminy Nowa Sucha, by w ostatnią niedzielę sierpnia uczestniczyć w XI Cross Country Ziemi Sochaczewskiej.

Pomysłodawcami imprezy byli – Władysław Dudziński, właściciel terenu, na którym odbywa się Cross Country oraz ówczesny proboszcz ks. Maciej Mroczkowski. Cel był szczytny – zebrać pieniądze na remont zabytkowego, szesnastowiecznego drewnianego kościoła. Od tamtego czasu piknik zdążył się wpisać w tradycję okolicy.

Licznie przybyli mieszkańcy mogli podziwiać wyścigi motorów i quadów, mieli okazję skosztować domowych wypieków, grochówki czy pierogów. Podczas gdy część przybyłych podziwiała zmagania motocyklistów z torem przeszkód (najbardziej zdradliwe okazały się opony), pod sceną odbywały się tańce. Dzieci (i nie tylko) mogły się przejechać na kucyku i na koniu.

Najważniejszą atrakcją pikniku były trzy wyścigi. Pierwszy, czterdziestominutowy to bieg klasy MX 65, MX 85, MX Kobiet. Nie trzeba dodawać, że największe wrażenie robiły ścigające się dzieci. W drugim, godzinnym wyścigu startowały quady 2K i 4K. Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali, był półtoragodzinny wyścig motocyklowy w klasie licencja A, B, C, MX Junior, Weteran. Tor przeszkód składał się między innymi z rzędów opon, górki i bali drzew. Zarejestrowanych było ok. 80 zawodników.

Wszystkie zebrane środki podczas pikniku są przekazywane na dalszą renowację kościoła.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)