Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty - WAŻNE!

– W nowy rok szkolny ruszamy z dużymi nadziejami, pełni wiary, ale też podbudowani faktem, że nasza szkoła w opinii środowiska wciąż buduje swój coraz większy prestiż, a ubiegłoroczne wyniki egzaminów zawodowych są powodem do wielkiej dumy – mówiła Ewa Odolczyk, dyrektor Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie podczas inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Poza oficjalnym otwarciem, krótko podsumowała wyniki egzaminacyjne, poinformowała zebranych o planach na bieżący rok i o tym, co zostało w kierowanej przez nią placówce wykonane w czasie wakacji.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego udział wziął Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który złożył uczniom i kadrze pedagogów życzenia na rozpoczynający się dziesięciomiesięczny okres nauki, ale też pogratulował szkole dotychczasowych osiągnięć – Jestem pod wrażeniem, jak szkoła czyni ogromne postępy, jak zmienia się jej wizerunek i jak dużo tu się dzieje. Jednak wcale mnie to nie dziwi, bo jak widzę profesjonalny sposób zarządzania przez panią dyrektor, świetnych nauczycieli i wspaniałą młodzież, to jestem pewien, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Gratuluję tak wysokich wyników, kształcenie zawodowe ma dziś swoją wartość – mówił wicestarosta dodając: – Dla Zarządu Powiatu sprawy związane z oświatą są niezwykle ważne, staramy się wspierać powiatowe szkoły, by miały jak najlepsze warunki do nauki. Bardzo interesująca jest oferta naszych placówek, dzięki której możecie kształcić się w zawodach cenionych na rynku pracy. Cieszy, że przyjęta strategia rozwoju Zespołu Szkół w Teresinie przynosi efekty.

Nie zabrakło też przedstawicieli firm i instytucji, które są partnerami szkoły m.in. Geotermii Mazowieckiej, Kolei Mazowieckich, A&B Torneria Polska – Tradycyjnie dla nowych uczniów technikum, któremu patronujemy przygotowaliśmy imienne niespodzianki w postaci m.in. suwmiarek, jako atrybutu kształcenia zawodowego – zdradził z kolei Grzegorz Kafarski, prezes Zarządu SAGA Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Teresinie, firmy, która funduje też stypendium zawodowe dla najlepszych teresińskich uczniów, podobnie jak Koleje Mazowieckie.

Nowy rok szkolny rozpoczęty (2)

Również pozostałe placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest sochaczewski powiat uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny. Łącznie naukę pobierać tu będzie blisko 2,8 tys. uczniów. Najwięcej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, bo ponad 800. W tym roku szkolnym Osiemdziesiątka uruchomiła pięć klas technikum, w których naukę rozpoczynają 124 osoby, dwie klasy liceum ogólnokształcącego z 56 osobami oraz trzy klasy szkoły branżowej I stopnia dla 97 uczniów. W sumie klasy pierwsze w ZS CKP liczą około 300 uczniów.

W sochaczewskim Zespole Szkół Ogólnokształcących kształcić się będzie łącznie 650 uczniów, w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie jest ich ponad 520. Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie skupił w swych szeregach 384 uczniów, a Zespół Szkół w Teresinie – 184. W Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie nowy rok szkolny rozpoczęło 111 uczniów. Wszystkim im, oraz dyrekcjom i nauczycielom życzymy, by rok szkolny 2017/2018 był wypełniony radością i sukcesami.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)