Barbara Bursztynowicz gościła w Rybnie

barbara-bursztynowicz-goscila-w-rybnie

O planowanym spotkaniu autorskim informowaliśmy TUTAJ (KLIK!)

25 lipca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. Jak zawsze prowadziły je Ewa Bojarowska i Małgorzata Malejka. Tym razem klubowiczki miały okazję nie tylko omówić lekturę, ale również poznać autorkę felietonów „Jak w życiu”- Barbarę Bursztynowicz. Na spotkaniu pojawiła się znacząca liczna osób, również spoza Klubu. Oprawę dla wieczoru z literaturą stanowiły gościnne mury pałacu w Rybnie.

„Szczęśliwie, kiedy można się refleksją z kimś podzielić” (cytat z „Jak w życiu”) – pani Barbara z humorem i dystansem do siebie opowiadała o swoich początkach aktorskich i od niedawna literackich. Obecni usłyszeli mnóstwo anegdot i przesądów związanych ze środowiskiem artystycznym, wspomnień z życia prywatnego i zawodowego. Odczytanie przez autorkę kilku felietonów z zabawną puentą zachęciło do kupna książki. Niespodzianką były spontaniczne próbki aktorskiego kunsztu. Nieśmiała z natury aktorka brawurowo zainscenizowała scenkę z garderoby teatralnej, wcielając się w koleżanki po fachu: żywiołową Krystynę Jandę i swą mentorkę, pedantyczną Aleksandrę Śląską. Pytania publiczności dotyczyły różnych tematów, nie zabrakło oczywiście pytań o „Klan”.

Jacek Bursztynowicz, towarzyszący małżonce, opowiedział o nowej inicjatywie: „Kogo to jeszcze obchodzi?”- dialogu o poezji. Również ten koncept wzbudził zainteresowanie.

Na koniec była okazja do zdobycia autografu, zrobienia wspólnego zdjęcia oraz rozmowy. Blisko dwugodzinne spotkanie błyskawicznie zleciało.

Joanna Kantorska

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)