Co słychać w szkole?

echopowiatu_dzien_pluszowego_misia_rybno

25 listopada na szkolnych korytarzach Szkoły Podstawowej w Rybnie głowy pluszaków zasłaniały uśmiechnięte buzie dzieciaków. Podobnie jak w wielu polskich szkołach i nasza społeczność uczniowska przyłączyła się do świętowania dnia Pluszowego Misia.

W tym dniu wielu uczniów przyszła do szkoły ze swoimi przytulankami. Również tego dnia klasy młodsze urządziły sobie zabawę andrzejkową. W tym roku klasy drugie wspólnie z wychowawczyniami E. Tabarą i M. Tomalą przygotowały wróżby. Na początku spotkania wszyscy bawiliśmy się przy muzyce, a później dzieci mogły powróżyć sobie indywidualnie. W trakcie zabawy można było zjeść ciasto upieczone przez mamy i potańczyć przy dobrej muzyce. Zabawa oczywiście była wspaniała, gdyż wszystkim dopisywał humor.

W listopadzie korzystaliśmy z pięknej pogody jesiennej, ponieważ odbyło się kilka wycieczek. Klasy drugie odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Grzybowie, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia w piekarni, na polu, w zabudowaniach gospodarczych. Tu dzieci karmiły zwierzęta, uczyły się doić kozy. Dodatkowo uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których zapoznały się z wycinanką sannicką. Przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące hodowli trzmieli i ich znaczenia jako owadów zapylających. Również klasy drugie były na zajęciach w Granicy w Kampinoskim Parku Narodowym. Oczywiście zapoznały się z historią parku, ale też zachwycały się przyrodą z wieży obserwacyjnej i oglądały ogródek meteorologiczny. Uczniowie klas I-III były na przedstawieniu „Polak mały” i na „Jasiu i Małgosi” w MOK w Sochaczewie. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w szkole została ogłoszona akcja „Zamiast grosika, daj batonika”, której celem jest zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Oprócz tego do słodkości będą dołożone ciekawe książki wybrane przez panią Z. Wawrzyńczak.

Mają one zachęcić młodzież do czytania. Od początku roku szkolnego w naszej szkole jest realizowany projekt „Działaj lokalnie”, nad którego przebiegiem czuwa M. Stańczyk. W ramach projektu z 25 na 26 listopada odbyła się noc w szkole. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas drugich i trzecich oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim. Była to oczywiście wyjątkowa noc, gdyż zamiast mam były panie i to one tym razem do snu czytały bajki.

Hanna Fortuna

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)