Konkursowe losowanie

Echopowiatu_losowanie_Rybno

Sołectwa Matyldów i Cypriany wygrały losowanie i dostaną po 20 tysięcy złotych na swoje potrzeby.

Jak mówił na ostatniej sesji rady gminy wójt Grzegorz Kropiak, w konkursie ogłoszonym przez wojewodę mazowieckiego na dofinansowanie wiejskich zamierzeń, te dwa sołectwa miały szczęście w losowaniu. Zasadą konkursu jest zgłoszenie swoich planów, a wojewoda i wójt gminy dofinansują je kwotami po 10 tysięcy złotych każdy, więc na sołectwo przypadnie 20 tysięcy.

Spośród siedmiu zgłoszonych wniosków jeden (z Nowej Wsi, proponujący wykonanie oświetlenia ledowego wsi – w każdym gospodarstwie zamontowana byłaby lampa ledowa), odpadł ze względów regulaminowych. Z pozostałych sześciu sołectwo Matyldów zaproponowało remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej – wymianę okien i drzwi zewnętrznych, malowanie i częściowe tynkowanie ścian i przedsionka, zakup karniszy, żyrandoli, firanek, pieca, stolików i krzeseł, remont schodów i budowę chodnika, remont elewacji frontowej, wykonanie zadaszenia przed wejściem, zakup rynien, wyrównanie terenu przed świetlicą i jego zagospodarowanie – posadzenie krzewów i postawienie ławek.

W Cyprianach za 20 tysięcy złotych zaplanowano zakup i wymianę sprzętu – termy – elektrycznego podgrzewacza wody 150 l, 5 sztuk chłodziarek, zastawy stołowej na 100 osób, 100 sztuk krzesełek, 3 zestawów kuchenne, 10 trzymetrowych stołów i dwóch zlewozmywaków.

W Wężykach pieniądze planowano przeznaczyć na zakup wyposażenia i sprzęt dla świetlicy oraz zagospodarowanie terenu, w Jasieńcu założenie instalacji centralnego ogrzewania, w Rybnie 10 tysięcy na remont łazienki i modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej w świetlicy parafialnej i 10 tysięcy na malowanie sufitów i ścian, modernizację zaplecza socjalnego, wyposażenie w stoły, krzesła, doposażenie zaplecza socjalnego.

Ponieważ, jak mówił wójt, wszystkie projekty zasługiwały na pieniądze, a należało wybrać tylko dwa, postanowiono przeprowadzić losowanie. I szczęśliwy los padł na Matyldów i Cypriany, którym gratulujemy i obiecujemy przyglądać się zmianom ich wiejskich świetlic.

Andrzej Wach

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)