Nowa dyrektor szkoły

echopowiatu_aleksandra_wolanin

Na ostatniej sesji Rady Gminy wójt Grzegorz Kropiak dziękował za wieloletnie kierowanie szkołą i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności byłej dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie Jolancie Kowalskiej.

Wręczając jej kwiaty oraz list gratulacyjny mówił, że – „ta wspaniała praca, tak bardzo potrzebna i widoczna, przepełniona była pasją wychowania dzieci i młodzieży, wydobywanie z niej tego, co najlepsze i najbardziej wartościowe. Pani osiągnięcia jako nauczyciela, wychowawcy i dyrektora są ogromne i stawiają Panią w rzędzie pedagogów zasługujących na wyjątkowe uznanie i szacunek”. Życzył także dużo zdrowia, samych pomyślności i najpiękniejszych chwil oraz spełnienia wszelkich marzeń.

Na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w wyniku rozstrzygniętego konkursu powołana została od dnia 1.09.2017 r. do dnia 31.08.2022 r. Aleksandra Wolanin, która jest mieszkanką Sochaczewa. Ukończyła studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku nauczycielskim – tytuł magister wychowania fizycznego, następnie studia podyplomowe – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu kierunek Organizacja i Zarządzanie Sportem – tytuł Menadżer Sportu, a także studia podyplomowe – Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica w Płocku kierunek Menadżer Oświaty – Zarządzanie Oświatą.

Pracę nauczycielską rozpoczęła w 1984 r. w Szkole Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim jako nauczyciel wychowania fizycznego. Następnie pracowała w Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie i w Zespole Szkół nr 1 w Sochaczewie. Ponadto Aleksandra Wolanin posiada kurs kierownika i wychowawcy kolonii i wycieczek. Jest instruktorem pływania, piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz posiada patent sternika jachtowego.

Wójt życzył nowej dyrektor wielu sukcesów w nowym miejscu pracy i powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

wach

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)