Stadion w Rybnie otwarty!

echopowiatu_rybno_otwarcie_stadionu

Mieszkańcy Rybna tłumnie przybyli na niedzielne uroczystości, jakie miały miejsce w przy ul. Wyszogrodzkiej. To właśnie tu mieści się nowy obiekt sportowy, który z pewnością posłuży wielu pokoleniom, nie tylko lokalnej społeczności. Wspólnie świętowano oficjalne otwarcie stadionu, który właśnie stał się sportową wizytówką gminy Rybno.
– W imieniu samorządu powiatowego gratuluję wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu. O tym , jak ważne jest podnoszenie poziomu gminnej infrastruktury sportowej, nikogo przekonywać nie trzeba. Życzę Państwu ogromnej satysfakcji z użytkowania stadionu, wierzę, że odkryty zostanie tu niejeden sportowy talent – mówił Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który na ręce wójta Rybna Grzegorza Kropiaka złożył list gratulacyjny podpisany przez starostę Jolantę Gonta oraz duży worek z piłkami, jako okolicznościowy prezent od samorządu powiatowego. Zapewne przydadzą się dzieciom, młodzieży oraz seniorom klubu piłkarskiego z Rybna, który będzie rozgrywał tu swoje ligowe mecze.
Ta inwestycja to kolejny przykład, jak owocna może być dobra współpraca wójta z Radą Gminy. Działania na rzecz budowy nowego stadionu wraz z zapleczem socjalnym i bieżnią wokół stadionu rozpoczęły się pięć lat temu, a łączny koszt realizacji zadania wyniósł blisko 2 mln zł. Środki na ten cel gmina pozyskała m.in. z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego, czy też od prywatnych sponsorów. Około 500 tys. zł gmina wyłożyła ze środków własnych. Teraz obiekt został oficjalnie oddany do użytku.
Trzeba przyznać, że niedzielne uroczystości odbyły się z wielką pompą. Słoneczna pogoda zachęcała do przyjścia na nowy obiekt, stąd przy ul. Wyszogrodzkiej 10 zjawiły się całe rodziny mieszkańców Rybna. Wśród zaproszonych gości byli też m.in. Adam Orliński – radny sejmiku mazowieckiego, Roman Kujawa – wójt gminy Iłów, Mirosław Orliński – wójt gminy Sochaczew, Mirosław Domińczak – prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego czy Małgorzata Dębowska – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
Tego dnia na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Wspaniały show artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież z tutejszych placówek oświatowych. Z muzycznym koncertem wystąpili też członkowie Klubu Seniora z Rybna. Kibice piłkarscy oklaskiwali uczestników wyjątkowego widowiska, jakim był mecz pomiędzy samorządowcami gminy Rybno a uczniami miejscowego gimnazjum. Chętni mogli wziąć udział w zawodach typu przeciąganie liny, rzut gumowcem, strażacki tor przeszkód, bieg w workach. Nie zabrakło emocji i świetnej zabawy, której kwintesencją była wspólna dyskoteka. W międzyczasie można było zrobić ciekawe zakupy rękodzieła artystycznego, wydawnictw książkowych, posilić się kiełbaską z grilla czy też domowym ciastem, zaserwowanym przez reprezentantki Koła Gospodyń Wiejskich.
Mamy nadzieję, że nowy obiekt stanie się areną cyklicznych wydarzeń sportowych i kulturalnych, a niedzielna impreza była zaledwie początkiem wydarzeń, w których udział mieszkańców zawsze będzie tak liczny. Tego też życzymy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)