Międzynarodowo w Wyczółkach

echopowiatu_międzynarodowo_w_wyczułkach

Październik już po raz drugi okazał się w naszej szkole miesiącem wyczekiwania. Serca uczniów ponownie zaczęły bić szybciej. Podekscytowani, z wypiekami na twarzy, wypytywali nauczycieli: „Kiedy oni przyjadą?”. Przyczyną tych reakcji uczniów była druga już w historii naszej szkoły wizyta wolontariuszy z zagranicy uczestniczących w projekcie AIESEC Polska.

15 października wolontariusze Kristina Mikeladze z Gruzji i Hong Koan Heng z Kambodży pojawili się w domach naszych uczniów. Swoją pomoc w zakwaterowaniu wolontariuszy zaoferowali w tym roku już po raz kolejny Iwona i Ireneusz Lewandowscy. Drugą rodziną, która przyjęła do siebie naszych gości, byli Katarzyna i Sławomir Orzechowscy.

16 października powitaliśmy wolontariuszy w szkole. Okazali się bardzo sympatycznymi i otwartymi młodymi ludźmi. Po części oficjalnej zagraniczni studenci rozpoczęli swoją pracę wolontariacką. Na wybranych lekcjach prezentowali swoje kraje, ich historię, tradycje, zwyczaje i kulturę. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim. Odbywały się także anglojęzyczne dyskusje na tematy ogólne, takie jak dalsze plany uczniów. Dzięki temu uczniowie mogli się przekonać, jak ważna jest znajomość języka obcego.

Ciekawym doświadczeniem był także czas spędzony z wolontariuszami w domach. Potwierdzają to słowa Natalii, u której mieszkała Kristina: -Cieszę się, że miałam po raz drugi przyjemność gościć u siebie osobę, która była sympatyczna i która uczyła mnie języka angielskiego. Pobyt Kristin i Koana  w naszej szkole był bardzo fajny. Po szkole miło spędzaliśmy czas u mnie w domu grając w różnego rodzaju zabawy jak i poza nim zwiedzając okolice Sochaczewa. Sądzę, że taka przygoda była fajna i dużo mnie nauczyła. Gdybym miała możliwość jeszcze raz gościć u siebie takie osoby na pewno byłabym otwarta na pobyt ich w moim domu. W podobnym tonie wypowiadali się Dominika i Patryk, goszczący Koana. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Duże wrażenie zrobiła na nich kambodżańska kuchnia, której mogli skosztować dzięki wspólnemu gotowaniu.

Rodziny zadbały także o czas wolny wolontariuszy, dzięki czemu Kristina i Koan mieli okazję poznać atrakcje Sochaczewa. Ostatni dzień pobytu w szkole był rozrywkowy. Szkolny korytarz zamienił się w salę taneczną. Można było usłyszeć utwory z Gruzji i Kambodży, te starsze i te bardziej współczesne, a wolontariusze prezentowali tańce, do których chętnie przyłączali się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Szkoła w Wyczółkach przyjęła wolontariuszy z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. Szczególne podziękowania za ciepłe przyjęcie i otwartość kierujemy do rodzin goszczących wolontariuszy.

Wierzymy, że w przyszłym roku uda nam się spotkać z kolejnymi wolontariuszami.

SP Wyczółki

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)